PRELIMINARNI PREGOVORI U ŽENEVI: SAD potvrdile privrženost principu suvereniteta zemalja
PRVA zamenica američkog državnog sekretara Vendi Šerman razgovarala je sa zamenikom ministra spoljnih poslova Rusije Sergejom Rjabkovom o temama predstojećih pregovora, saopštio je Stejt department.
Foto Shutterstock
- Zamenica državnog sekretara SAD i zamenik ministra spoljnih poslova Rusije razgovarali su o bilateralnim temama o kojima će se pregovarati na vanrednom sastanku u okviru dijaloga o strateškoj stabilnosti 10. januara. Šermanova je na sastanku sa Rjabkovom istakla da Sjedinjene Američke Države podržavaju međunarodne principe suvereniteta, teritorijalnog integriteta i pravo zemalja da samostalno biraju alijanse - navodi se u saopštenju.
Takođe se naglašava da će Vašington pozdraviti „istinski napredak” u dijalogu sa Rusijom putem diplomatije.
U saopštenju se dodaje da će Sjedinjene Američke Države sutra u Ženevi razgovarati o bilateralnim pitanjima sa Rusijom, ali neće razgovarati o evropskoj bezbednosti bez svojih partnera.
U Ženevi 10. januara treba da počnu rusko-američki pregovori, 12. januara u Briselu će se sastati Savet Rusija-NATO, a 13. januara u Beču će se održati sastanak Stalnog saveta OEBS-a. Ovi razgovori će se prvenstveno fokusirati na ruske bezbednosne inicijative u evroatlantskoj oblasti.
(Sputnjik)
Preporučujemo
MOSKVA O PREDSTOJEĆIM PREGOVORIMA U ŽENEVI: Želimo da se bavimo pitanjima bezbednosti
09. 01. 2022. u 17:50
OGLASIO SE KIJEV PRED PREGOVORE U ŽENEVI: "Vreme je da zovemo stvari svojim imenom"
09. 01. 2022. u 22:10
STOLTENBERG ZA "FAJNENŠEL TAJMS": Možemo da postignemo kompromis sa Rusijom
09. 01. 2022. u 20:03
RUSIJA PONOVO BRUJI O IZJAVI VUČIĆA: Reči predsednika o sankcijama udarna vest u ruskim medijima
RUSKA agencija TASS prenosi kao udarnu vest izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića koji je rekao sinoć da bi, ukoliko bi odlučio da uvede sankcije Rusiji, „izdao dušu naroda“.
06. 05. 2026. u 11:22
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
ŠOK NA NAJLON PIJACI: Srbin kupio stare stolice, vrede pravo bogatstvo (VIDEO)
NA prvi pogled, činile su se kao još jedan komad starog nameštaja, ali je iskusno oko prepoznalo o čemu je reč.
07. 05. 2026. u 10:25
Komentari (0)