SLEDE NAM TRI TEŠKA MESECA: SZO tvrdi - posle ćemo moći da kažemo da je kraj pandemije na vidiku
SPECIJALNI izaslanik Svetske zdravstvene organizacije (SZO) za kovid-19 David Nabaro rekao je da će epidemija korona virusa stvoriti veoma tešku situaciju u naredna tri meseca, "ali možemo da kažemo da je kraj na vidiku".
Foto: Arhiva
U intervjuu za Skaj njuz Nabaro je izrazio bojazan da smo prisiljeni na maraton sa virusom i da ne postoji pravi način da se kaže da smo na kraju, već samo da je kraj na vidiku.
- Još uvek nismo stigli do te tačke i pre nego što stignemo biće još poteškoća - rekao je Nabaro, prenosi londonski dnevnik Gardijan.
Stručnjak SZO je potvrdio da korona virus nastavlja da se razvija i najavio pojavu novih sojeva i nakon omikrona.
- Biće teško najmanje još tokom naredna tri meseca - rekao je Nabaro i podsetio da se korona virus pojavljuje u amplitudama - dramatično počne da se širi, onda se stiša, pa se onda ponovo širi periodično na svaka tri ili četiri meseca.
- Teško je na osnovu prošlog ponašanja virusa predvideti njegovo ponašanje u budućnosti. Živeti sa kovidom-19 znači biti u stanju da se pripremite za ove amplitude i da reagujete zaista brzo kada se one dogode. Moramo da poštujemo virus, a to znači da moramo da imamo zaista razrađene planove kako da se suočimo i borimo sa epidemijskim talasima - predočio je Nabaro.
Preporučujemo
DOSTIŽE NOVI VRHUNAC: Epidemija u Mađarskoj ne miruje - 200 preminulih dnevno
10. 01. 2022. u 09:59
POLOVNI HRVATSKI "RAFAL" SE POKRAVIO ČIM JE POLETEO: Hitno morao da prekine let
JEDAN od borbenih aviona „Rafal“ Hrvatskog ratnog vazduhoplovstva morao je u četvrtak da prekine planirani let zbog tehničkih problema koji su se pojavili pri poletanju.
16. 01. 2026. u 21:12
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
BIVŠA SFRJ ZEMLjA ŠALjE VOJNIKE NA GRENLAND? Oficiri spremni za polazak, njihov broj simboličan - čeka se odobrenje vlade
DOK se diplomatska kriza oko statusa najvećeg svetskog ostvra produbljuje, Slovenija bi mogla da se pridruži grupi evropskih zemalja koje šalju vojnike na Grenland.
16. 01. 2026. u 17:46
Komentari (0)