SU-30 ŠTITE GRANICU OD NATO SNAGA: Ruski i beloruski piloti na istom zadatku (VIDEO)
BELORUSKI i ruski piloti izvršili su još jednu zajedničku patrolu granica Savezne države, saopštilo je Ministarstvo odbrane Belorusije.
Foto: EPA
-Beloruski i ruski piloti izvršavaju zadatke zajedničkog patroliranja duž vazdušnih granica Savezne države višenamenskim lovcima Su-30SM, navodi se u saopštenju Ministarstva na Telegramu.
Ranije je Ministarstvo odbrane Belorusije saopštilo da je doneta odluka o povećanju sastava dežurnih snaga PVO zajedničkih patrola državne granice u vazdušnom prostoru od strane snaga vojnog vazduhoplovstva i PVO snaga Oružanih snaga Belorusije i Vazdušno-kosmičkih snaga Ruske Federacije.
Ministarstvo je objasnilo da je odluka doneta „u vezi sa povećanom frekvencijom letova različitih avijacija u blizini državne granice Republike Belorusije i u interesu sprečavanja narušavanja državne granice u vazdušnom prostoru“. Takođe, Ministarstvo je primetilo i povećanje vojnih aktivnosti u susednim državama Evropske unije.
rs.sputniknews.com
BONUS VIDEO - VELIKI USPEH SRBIJE: U 2021. godini otvoreno je čak 18 fabrika, a započeta je izgradnja 6 novih
Preporučujemo
ON JE UDARNA PESNICA RUSKE ARMIJE: Su-34 - Kralj među modernim vojnim avionima
11. 01. 2022. u 17:10
POLOVNI HRVATSKI "RAFAL" SE POKRAVIO ČIM JE POLETEO: Hitno morao da prekine let
JEDAN od borbenih aviona „Rafal“ Hrvatskog ratnog vazduhoplovstva morao je u četvrtak da prekine planirani let zbog tehničkih problema koji su se pojavili pri poletanju.
16. 01. 2026. u 21:12
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
Šta znači kad je na Krstovdan VEDRO I VETROVITO
KRSTOVDAN, koji se obeležava 18. januara, jedan je od onih praznika u srpskoj tradiciji koji tiho, ali snažno povezuje veru, prirodu i čoveka. Iako često ostaje u senci Bogojavljenja, Krstovdan u narodnom pamćenju nosi jednaku simboliku, kao dan kada se sudbina godine “zapečati”, a voda, vetar i nebo postaju glasnici onoga što dolazi.
18. 01. 2026. u 11:39
Komentari (0)