SEVERNA KOREJA TESTIRALA HIPERSONIČNU RAKETU: Prisustvovao i Kim DŽong Un - Ovo je drugi test za manje od nedelju dana
SEVERNA Koreja uspešno je u ponedeljak testirala hipersoničnu raketu u prisustvu lidera Kim Džong Una, javili su severnokorejski državni mediji.
Foto: EPA
Severnokorejski lider je prvi put posle više od godinu dana prisustvovao testiranju rakete, prenosi Rojters.
- Testiranje je imalo za cilj konačnu potvrdu tehničkih specifikacija razvijenog hipersoničnog sistema naoružanja - javila je državna agencija KCNA.
Vlasti Južne Koreje i Japana prethodno su primetile da je izvedeno "sumnjivo testiranje", što su osudile vlasti u Vašingtonu i Tokiju, dok je generalni sekretar UN Antonio Gutereš izrazio zabrinutost.
Ovo je drugi put za manje od nedelju dana da je Severna Koreja izvela ovakav test.
Severnokorejski lider Kim Džong Un obećao je da će ojačati vojsku najsavremenijom tehnologijom, u vreme kada su pregovori sa Južnom Korejom i SAD u zastoju.
Južnokorejska vojska prethodno je saopštila da je Severna Koreja ponovo ispalila neidentifikovani projektil ka Istočnom moru, nekoliko dana nakon što je lansirala hipersoničnu raketu.
Severna Koreja je u sredu prošle nedelje saopštila da je izvela drugo testiranje hipersonične rakete.
BONUS VIDEO:
RUSIJA TESTIRALA S-500! Pogledajte snimak - PVO sistem oborio balističku raketu
Preporučujemo
KIMOVA RAKETA PLAŠI ZAPAD: EU osudila novo testiranje hipersonične rakete S. Koreje
12. 01. 2022. u 00:09
UN ZABRINUTE ZBOG KIMOVE RAKETE: Probno lansiranje uzbunilo SAD i saveznike
11. 01. 2022. u 19:53
PRECIZNO JE POGODILA METU: Pjongjang potvrdio lansiranje hipersonične rakete
05. 01. 2022. u 23:30
VUČIĆ RASTURIO MILANOVIĆA! Predsednik Srbije ga razmontirao u paramparčad
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podržava odluku predsednika Hrvatske Zorana Milanovića da otkaže skup Brdo Brioni u maju jer mu, kako je istakao, tamo nije mesto, kao i da mu je mnogo važnije da ode i položi cvet u Jasenovcu.
30. 03. 2026. u 18:31 >> 18:44
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)