LAVROV STIGAO U ŽENEVU: Sutra se sastaje se Blinkenom

20. 01. 2022. u 23:34

RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov doputovao je u Ženevu, gde bi sutra trebalo da se sastane sa američkim državnim sekretarom Entoni Blinkenom.

ЛАВРОВ СТИГАО У ЖЕНЕВУ: Сутра се састаје се Блинкеном

Foto: EPA

Ranije danas potparolka ruskog ministarstva Marija Zaharova navela je da se očekuje da Lavrov i Blinken razgovoraju o daljim koracima u vezi sa predlozima Moskve o bezbednosnim garancijama, prenosi agencija TAS S.

- Planovi su da se razgovara o nacrtima dva sporazuma koje je Rusija podnela 15. decembra - rekla je ona na konferenciji za novinare.

Blinken i Lavrov su pre dva dana razgovarali i telefonom, kada je Lavrov, povodom situacije na jugoistoku Ukrajine, pozvao Blinkena da ne širi spekulacije o navodno predstojećoj ruskoj agresiji, već da natera vlasti u Kijevu da u punom obimu realizuju sporazume iz Minska.

BONUS VIDEO - ORILA SE PESMA: Plivanje za časni krst na Savskom jezeru

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
DA LI NAS JE TRAMP PREVARIO? Nemački mediji bruje, šok u Berlinu zbog slanja američkih sistema patriot Ukrajini

"DA LI NAS JE TRAMP PREVARIO?" Nemački mediji bruje, šok u Berlinu zbog slanja američkih sistema "patriot" Ukrajini

TO JE bila velika nada u zaštiti od Putinovih raketa: u ponedeljak je predsednik SAD Donald Tramp najavio da će Ukrajini biti isporučeno oružje, ali da će Evropljani morati sve da plate. Sada se ispostavlja da Nemačka neće samo finansirati, već će morati i sama da isporuči sopstvenu protivvazdušnu odbranu, iako je već sada u deficitu, piše nemački Bild.

19. 07. 2025. u 10:22

Komentari (0)

TRAMP MENJA TON PREMA UKRAJINI? Telefonski poziv koji je izazvao pitanja