DŽONSON O SITUACIJI SA UKRAJINOM: Invazija bi bila "katastrofalan korak"

24. 01. 2022. u 14:22

BRITANSKI premijer Boris Džonson upozorio je danas ruskog predsednika Vladimira Putina da bi invazija na Ukrajinu bila "katastrofalan korak".

ЏОНСОН О СИТУАЦИЈИ СА УКРАЈИНОМ: Инвазија би била катастрофалан корак

Foto: Tanjug/AP

Portparol premijera Džonsona istakao je da Britanija ne planira da šalje borbene trupe u Ukrajinu kako bi joj pomogla da se odbrani od bilo kakve ruske agresije, prenosi agencija Rojters.

Ruska invazija na Ukrajinu bila bi, kako je rekao Džonson, bolan, nasilan i krvav posao.

- Apsolutno nema planova za slanje britanskih borbenih trupa u Ukrajinu - izjavio je on.

Britanija je već poslala mali broj pešadijskih trupa u Ukrajinu kako bi pomogla u obuci odbrambenog naoružanja, podseća britanska agencija.

Ambasada Velike Britanije u Kijevu saopštila je ranije danas da su deo osoblja Ambasade i članova porodica zaposlenih počeli da se povlače iz Kijeva zbog, kako je navedeno, "rastuće pretnje od Rusije".

U objavi Ambasade na Tviteru navedeno je da britanska ambasada u Kijevu ostaje otvorena i da će nastaviti da obavlja najvažnije poslove.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - Smradovi su preko Drine prešli - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio

ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio

BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.

02. 12. 2025. u 12:35

Komentari (0)

ZAPAD U ŠOKU! Cela Rusija slavi, ovo je čekala od 2022!