OMIKRON EKSPLODIRAO U POLJSKOJ: Zabeleženo 53.420 novih slučajeva
U PROTEKLA 24 sata Poljska je registrovala 53.420 novih slučajeva korona virusa, prema podacima ministarstva zdravlja, u momentu dok i Mađarska, Češka, Bugarska i Rumunija beleže najveće brojeve novozaraženih, koji su uzrokovani omikron sojem.

Foto: Depositphotos
- Moramo da budemo spremni za dalji porast slučajeva, koji može čak da bude iznad 60.000 - rekao je portparol Ministarstva zdravlja na konferenciji za novinare, prenosi agencija Rojters.
Zamenik ministra zdravlja Valdemar Kraska rekao je da visoko prenosivi omikron soj korona virusa trenutno čini oko 40 odsto slučajeva.
U pokušaju da se izbori sa ovim talasom pandemije, Poljska je povećala broj testiranih građana, a u protekla 24 sata je testirala 173.000 osoba.
Od početka pandemije u zemlji su ukupno registrovana 104.373 smrtna slučaja od posledice korona virusa među populacijom od 38 miliona.
BONUS VIDEO: "NOVOSTI" U KRUŠEVAČKOJ KOVID-BOLNICI: Za godinu dana brinuli o 6.000 pacijenata
Preporučujemo

NEMAČKA NASTAVLjA SA RASTOM BROJA ZARAŽENIH: Danas cifra dostigla 164.000
26. 01. 2022. u 12:07

KORONA U HRVATSKOJ: Zabeleženo 11.812 novozaraženih, 64 osobe preminule
26. 01. 2022. u 10:25 >> 15:40

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"CINIČAN - U POZITIVNOM SMISLU": Moskva o Trampovim pokušajim da okonča ratove
PRISTUP američkog predsednika Donalda Trampa u vođenju diplomatije kroz sklapanje trgovinskih dogovora "prilično je ciničan", ali u pozitivnom smislu, izjavio je u petak predstavnik Kremlja Dmitrij Peskov.
05. 09. 2025. u 19:51
Komentari (0)