"SUDBINA SVETA SE ODLUČUJE OVIH DANA!" Žirinovski: Naoružati Donbas
LIDER LDPR Vladimir Žirinovski podržao je predlog da se samoproglašenim republikama Donbasa isporuče određeni tipovi naoružanja radi povećanja njihove odbrambene sposobnosti, uz napomenu da je ovu meru predlagao i ranije.

Foto: EPA/Depozit/ilustracija
Žirinovski takođe tvrdi da se sudbina sveta odlučuje ovih dana.
Ranije je sekretar Generalnog saveta Jedinstvene Rusije Andrej Turčak rekao da Moskva treba da pruži LNR i DNR neophodnu pomoć u vidu snabdevanja određenim vrstama naoružanja kako bi se povećala njihova odbrambena sposobnost i odvratila vojna agresija koju "očigledno priprema Kijev".
Podsećamo, generalni sekretar NATO Jens Stoltenberg rekao je da Alijansa nema planove za slanje borbenih grupa na teritoriji Ukrajine i priznao da među članicama ima neslaganja oko toga kakvu konkretnu pomoć treba pružiti Kijevu u ovom trenutku.
Preporučujemo

NI NATO NE ZNA ŠTA ĆE SA UKRAJINOM Stoltenberg priznao: "U Alijansi ima nesuglasica"
28. 01. 2022. u 16:29

PORODICE U ŠOKU NAKON ŠTO SU OTVORILE KOVČEGE SA TELIMA: Nove bizarnosti nakon pada aviona u Indiji
SIN žene koja je poginula u padu aviona kompanije Air India izjavio je za Bi-Bi-Si da su u kovčegu s telom njegove majke pronađeni i „drugi ostaci“.
23. 07. 2025. u 16:49

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

NAUČNICI U STRAHU - RIZIK OD NESTANKA: Ada Bojana i Bokokotorski zaliv u opasnosti - more nikada nije bilo takvo
NIVO Jadranskog mora će, prema projekcijama, do kraja veka porasti 35 centimetara (cm), što će ugroziti obalska područja, posebno područje Ade Bojane i delove Bokokotorskog zaliva, navodi se u prošlogodišnjem Nacrtu Nacionalnog plana Crne Gore za prilagođavanje na klimatske promene.
25. 07. 2025. u 08:55
Komentari (0)