RUSKI AMBASADOR U SAD: Nema dogovora o ambasadama, nove sankcije su neminovne
PREDSTAVNICI Rusije i SAD su u Beču održali konsultacije po pitanju normalizacije rada ambasada međutim ti razgovori su završeni bez rezultata, izjavio je ambasador Rusije u SAD Anatolij Antonov.
Foto: Printskrin
S tim u vezi, kako je rekao, još 28 ruskih diplomata napustiće Ameriku do 30. juna.
- Ne želim da zvuči pretenciozno, ali mi ćemo raditi do poslednjeg diplomate i trudićemo se da odbranimo nacionalne interese, uz to pokušavajući da normalizujemo rusko-američke odnose - naveo je Antonov u emisiji „Solovjov lajv“.
Takođe je rekao i da su vlasti SAD pretile hapšenjima ruskih diplomata kojima je bilo naređeno da napuste zemlju.
- Zar to nije pravo proterivanje naših diplomata? - zapitao se Antonov.
Ruski ambasador se osvrnuo i na pitanje američkih sankcija usmerenih protiv Rusije kazavši da u Vašingtonu po pitanju novih mera postoji potpuni konsenzus.
- To je tužna priča, svaki dan čujemo diskusije o tome u Kongresu. Postoji potpuni konsenzus da su sankcije potrebne, pitanje je samo u kom obimu i u kom roku - rekao je.
Govoreći o Ukrajini Antonov je kazao da Moskva nema nameru da je napada jer tako nešto nije u njenim interesima. „Praviti bilo kakve iluzije po pitanju ruske agresije je apsolutna glupost“, naglasio je.
Prokomentarisao je i nedavni susret predsednika Rusije i Kine Vladimira Putina i Si Đinpinga rekavši da je Amerika zabrinuta zbog zbližavanja Moskve i Pekinga, što se moglo videti i po objavama u američkim medijima.
(Sputnjik)
Preporučujemo
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (0)