ŽALBA ZBOG ZABRANE EMITOVANJA: "RT DE" se obraća sudu u Berlinu zbog odluke nemačkih vlasti
KOMPANIJA "RT DE Prodakšns" osporila je odluku Komisije za registraciju i nadzor nemačkog medijskog regulatora MABB koja je zabranila satelitsko i drugo emitovanje televizije "RT DE", navodi se na telegram-kanalu televizije. Medijska kompanija je odluku suda nazvala nezakonitom i očekuje da će biti ukinuta.

Foto: Profimedia/Ilustracija
- Predstavnici MABB tvrde da "RT DE Prodakšns" odgovara za emitovanje kanala "RT DE", ignorišući činjenicu da se emitovanje odvija preko ‘TV Novosti’ iz Moskve. Spekulacije koje MABB iznosi su neistinite - navodi se u saopštenju.
U kompaniji "RT DE Prodakšns" podvlače da kompanija pruža usluge "TV Novosti" isključivo kao kreator sadržaja i ne odgovara za emitovanje "RT DE".
Oni očekuju da će Administrativni sud Berlina poništiti nepravednu odluku MABB.
Komisija za registraciju i nadzor nemačkog medijskog regulatora MABB zabranila je 1. februara emitovanje televizije "RT DE" u zemlji, rekavši da organizacija nema potrebnu dozvolu. Pored satelitskog emitovanja, regulator je takođe zatražio da se prekine emitovanje programa na portalu, putem mobilnih aplikacija i smart TV aplikacija "RT njuz". Kompanija „RT DE Prodakšn“ žaliće se na odluku nemačkog regulatora sudu. Ministarstvo spoljnih poslova Rusije objasnilo je da je TV kanal poslovao na osnovu dozvole izdate u Srbiji koja je u potpunosti u skladu sa Evropskom konvencijom o prekograničnoj televiziji, čiji je potpisnik i Nemačka. Ministarstvo je dodalo da počinje da sprovodi recipročne mere protiv nemačkih medija akreditovanih u Rusiji, kao i internet-posrednika koji su samovoljno i neopravdano izbrisali naloge televizije „RT“ sa svojih platformi.
Nakon toga, Ministarstvo je saopštilo da Rusija, kao odgovor na prestanak emitovanja televizije "RT DE", zatvara kancelariju "Dojče velea" u Rusiji i ukida akreditacije svim zaposlenima u ruskom birou ovog medija, a takođe prekida satelitsko i drugo emitovanje kanala u Rusiji.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: ANGELI MERKEL ZAZVONIO TELEFON NA SASTANKU SA PUTINOM - Njegova reakcija će vas oduševiti
Preporučujemo

IZRAEL NAPAO SIRIJU: PVO raketa preletela granicu, usledila žestoka odmazda
09. 02. 2022. u 08:11

STRAŠNO UPOZORENjE RUSKOG ADMIRALA! Amerikanci i Britanci spremaju novi haos u Siriji
09. 02. 2022. u 07:32

POČELA HAPŠENjA U OTAVI: Kamiondžije ne odustaju od protesta, situacija napeta
09. 02. 2022. u 07:56

VUČIĆ SE HITNO OGLASIO IZ AVIONA: Stigla mi je fantastična vest od Đorđe Meloni (VIDEO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić oglasio se iz aviona i rekao da mu je stigla fantastična vest iz Rima.
04. 04. 2025. u 12:49

SRBI VIŠE NE MOGU DA PUTUJU BESPLATNO U OVU EVROPSKU ZEMLjU: Treba vam posebna dozvola, evo koliko košta
EVROPSKI državljani koji putuju u Veliku Britaniju od danas moraju imati digitalnu propusnicu za ulazak u zemlju, za koju britanska vlada tvrdi da će poboljšati bezbednost granica.
02. 04. 2025. u 10:16

PRILAZE MU JEDAN PO JEDAN: Joca Amsterdam iz zatvora stigao na sahranu Rutovića (VIDEO)
DA SE oprosti od Željka Rutovića stigao je i Sreten Jocić, poznatiji kao Joca Amsterdam.
07. 04. 2025. u 13:36
Komentari (1)