BAJDENU PREDLOŽENI SAJBER-NAPADI PROTIV RUSIJE: Američki obaveštajci - Možemo da izbacimo i vozove iz šina
AMERIČKE obaveštajne agencije predstavile su američkom predsedniku Džou Bajdenu više opcija za izvođenje masivnog sajber-napada, kojim bi "omeli Rusiju da nastavi operacije u Ukrajini", rekal su četiri izvora televiziji NBC njuz.
Foto Shutterstock
Prema njihovim rečima, Bajdenu je ponuđeno da bude upotrebljeno američko sajber-oružje "do sada neviđenih razmera".
Konačna odluka, kako su rekla dva američka obaveštajna zvaničnika, još nije doneta.
Među opcijama koje se pominju su ometanje intenet konekcije širom Rusije, isključivanje električne energije i ometanje rada železnice, kako Rusija ne bi mogla da snabdeva svoje snage.
- Možemo da uradimo sve - od usporavanja vozova, do njihovog ispadanja iz šina, rekao je jedan od izvora.
BONUS VIDEO - KRIZA KOJA BRINE CEO SVET: Da li će narasle tenzije oko Ukrajine eksplodirati u rat?
Preporučujemo
POGLEDAJTE KAKO GRME RUSKE RAKETE: Snimak sa prve linije fronta u Ukrajini (VIDEO)
24. 02. 2022. u 19:44
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
ISPLIVAO SNIMAK: Šerif peva - "Smradovi su preko Drine prešli" - a tvrdi da pesmu nikad nije izvodio
BURA oko fotografije i snimka folkera Ace Lukasa sa Naserom Orićem, nekadašnjim komandantom jedinica Armije RBiH u području Srebrenice tokom rata u Bosni i Hercegovini, ne stišava se. I dalje akteri "kafanskog susreta" izazivaju veliku pažnju, a sad je u centru pevač Šerif Konjević, koji je pozvao srpskog pevača da prisustvuje privatnoj proslavi u restoranu u centru Sarajeva, gde je bio pozvan i Naser Orić.
02. 12. 2025. u 12:35
Komentari (6)