UKRAJINCI KORISTILI BALISTIČKE RAKETE: Razoren naftni terminal u Donjecku

UKRAJINSKE snage gađale su raketnim sistemom Točka-U naftni terminal u Donjecku.

УКРАЈИНЦИ КОРИСТИЛИ БАЛИСТИЧКЕ РАКЕТЕ: Разорен нафтни терминал у Доњецку

Foto: Printscreen

Ovo su potvrdili izvori iz Donjecke Narodne Republike (DNR)

Točka-U je sovjetski taktički balistički raketni sistem dometa većeg od 120km. U poslednjoj varijanti domet je povećan na 185km. Težina bojeve glave je oko 500 kg. Imaju tri tipa bojeve glave - nuklearna, konvencionalna (eksplozivom) i hemijskim sredstvima.

BONUS VIDEO - KRIZA KOJA BRINE CEO SVET: Da li će narasle tenzije oko Ukrajine eksplodirati u rat?

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
MOGLO BI UMRETI 4.500 LJUDI Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi

JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.

01. 07. 2025. u 11:45

Komentari (0)

DUNAV – PLAVA NIT EVROPE: Reka koja nije tu zbog nas već s nama