ABHAZIJA PRIZNALA DONJECK I LUGANSK: "Naše sudbine su slične"
PREDSEDNIK Abhazije Aslan Bžanija potpisao je ukaze kojima se priznaje nezavisnost DNR i LNR, saopštila je njegova pres služba.

Foto: Depositphotos/Printscreen
U obraćanju građanima on je rekao da Abhazija pomno prati dešavanja oko Donbasa. Izrazio je uverenje da abhasko društvo podržava tu odluku.
Kako je rekao, Abhaziju povezuju posebni odnosi sa narodima DNR i LNR i svaki građanin saoseća iskreno sa njihovom borbom za pravo na dostojanstven život.
- Narod Abhazije je sve to preživeo. Izvor našeg saosećanja prema narodima republika je u sličnosti naših sudbina - poručio je on.
BONUS VIDEO:
KRIZA KOJA BRINE CEO SVET: Da li će narasle tenzije oko Ukrajine eksplodirati u rat?
Preporučujemo

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

"CINIČAN - U POZITIVNOM SMISLU": Moskva o Trampovim pokušajim da okonča ratove
PRISTUP američkog predsednika Donalda Trampa u vođenju diplomatije kroz sklapanje trgovinskih dogovora "prilično je ciničan", ali u pozitivnom smislu, izjavio je u petak predstavnik Kremlja Dmitrij Peskov.
05. 09. 2025. u 19:51
Komentari (0)