ZATVOREN OBRUČ OKO MARIJUPOLJA: Pripadnici bataljona Azom minirali fabriku sa sve zaposlenima u njoj

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

02. 03. 2022. u 19:29

GRUPA snaga DNR zatvorila je obruč oko grada Marijupolja, a oslobođena su naselja Primorsko, Prazovsko, Ševčenko i Berdjansko, saopštio je Konašenkov.

ЗАТВОРЕН ОБРУЧ ОКО МАРИЈУПОЉА: Припадници батаљона Азом минирали фабрику са све запосленима у њој

Foto: Depositphotos/Printscreen

- Skrećem pažnju da svi civili koji žele da napuste Marijupolj u cilju bezbednosti mogu da izađu u istočnom pravcu putem Marijupolj – Širokino. To se odnosi i na građane Kijeva koji mogu da napuste grad u pravcu Vasiljkova. Ruski vojnici ne stvaraju nikakve prepreke za izlazak civilnog stanovništva“, rekao je Konašenkov, dodajući da je bezbednosni koridor stvoren i na jugozapadu Harkova.

Foto printskrin youtube citynews

Pripadnici ukrajinskog nacionalističkog bataljona "Azov" minirali su fabriku "Azovstalj" u Marijupolju s namerom da ga dignu u vazduh zajedno sa zaposlenima koji o tome ništa ne znaju, rekao je predstavnik ruskog Ministarstva odbrane Igor Konašenkov.

rs.sputniknews.com

BONUS VIDEO - RUSKI KOMANDOS O BORBI SA DESNIM SEKTOROM: "Predali su se, veliki pozdrav građanima Rusiji!"

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
PLJESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.

14. 10. 2025. u 13:06

Komentari (0)

EVROPA U ŠOKU! UEFA uvodi neverovatnu promenu u fudbal