UKRAJINCI POBEGLI GLAVOM BEZ OBZIRA: Ostavili Rusima 4.500 tona municije, tenkove, transportere...
RUSKA vojska preuzela je kontrolu nad vojnom bazom ukrajinske vojske u blizini sela Radensk kod Hersona, saopštilo je rusko Ministarstvo odbrane.
Foto Tanjug/AP
Ministarstvo takođe ističe da su ukrajinski vojnici užurbano napuštali svoje položaje u Hersonskoj oblasti i da su tako ostavili bazu sa tehnikom, naoružanjem i municijom.
Ruski vojnici su, između ostalog, zaplenili ukrajinske tenkove t-64 i T-80, oklopne transportere, vozila pešadije, vozila „Ural“.
U bazi se nalazi i skladište municije, uključujući mine, protivtenkovske navođene rakete, minobacače i tenkovsko naoružanje – oko 4.500 tona municije.
Prema navodima Ministarstva, ovde su obuku prolazili pripadnici različitih jedinica – marinaca, tenkista, vezista, deminera i artiljeraca. U bazu može sa se smesti oko 4.000 vojnika.
rs.sputniknews.com
BONUS VIDEO - OSLOBOĐENjE JE BLIZU: Žestoke borbe u Mariupolju, Rusi uništavaju nacističke jedinice
Preporučujemo
TURSKA OTKRILA SVOJU NAMERU: Erdogan dao obećanje Mišelu o Rusiji i Ukrajini
05. 03. 2022. u 15:51
POLOVNI HRVATSKI "RAFAL" SE POKRAVIO ČIM JE POLETEO: Hitno morao da prekine let
JEDAN od borbenih aviona „Rafal“ Hrvatskog ratnog vazduhoplovstva morao je u četvrtak da prekine planirani let zbog tehničkih problema koji su se pojavili pri poletanju.
16. 01. 2026. u 21:12
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
GDE JE DANAS ČEDINA BIVŠA ŽENA? Jelena uživa u Americi - sa novim dečkom
JELENA i Čeda su se razveli nakon 25 godina braka u kom su dobili četvoro dece.
16. 01. 2026. u 09:52
Komentari (1)