RUSKE DIPLOMATE IZ UN NAPUŠTAJU SAD: Stigle na njujorški aerodrom
RUSKE diplomate u Ujedinjenim nacijama, koje su SAD optužile za špijunažu i odlučile da ih proteraju iz zemlje, napustile su sa porodicama rezidencijalni kompleks ruske stalne misije pri UN u pravcu aerodroma DžFK (JFK) u Njujorku.
Foto: Tanjug/AP
Ukupno je u dva autobusa otišlo oko 50 ljudi. Među onima koji odlaze ima mnogo dece. S njujorškog aerodroma će avion sa diplomatama i njihovim porodicama krenuti za Moskvu.
Stalni predstavnik Rusije pri UN Vasilij Nebenzja rekao je u ponedeljak da su Sjedinjene Države proglasile 12 ruskih diplomata iz stalne misije pri UN personama non grata i da moraju da napuste zemlju do 7. marta.
Olivija Dalton, portparolka stalne misije SAD pri UN, nazvala ih je „operativnim obaveštajnim oficirima Ruske Federacije“.
U međuvremenu, u utorak je zvanični predstavnik generalnog sekretara UN Stefan Dižarik rekao da SAD proteruju i ruskog službenika sekretarijata organizacije.
Ministarstvo inostranih poslova Rusijeobećalo je da će odgovoriti na ove korake Sjedinjenih Država i pozvalo Vašington da pokaže opreznost i ne ide na dalju eskalaciju.
Prema rečima portparolke Ministarstva inostranih poslova Rusije Marije Zaharove, administracija Džoa Bajdena nastavlja politiku potpunog uništavanja temelja međudržavnih veza, kao i politikupodrivanja centralne uloge UN u pokušaju da nametne ozloglašeni svetski poredak zasnovan na pravilima SAD i njihovih satelita.
rs.sputniknews.com
Preporučujemo
OVOM RAKETOM JE UNIŠTEN UKRAJINSKI PVO: O njoj se do sada skoro ništa nije znalo (VIDEO)
06. 03. 2022. u 18:00
PUTIN PISAO VUČIĆU: Poželeo mu zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić primio je danas čestitku predsednika Ruske Federacije Vladimira Putina povodom Dana državnosti Republike Srbije, u kojoj mu je ruski lider poželeo zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
13. 02. 2026. u 12:40
STRADALI MLADIĆ SIN POZNATOG MUZIČARA: Novi detalji nesreće u Sarajevu
ERDOAN Morankić (23), koji je stradao u tramvajskoj nesreći u Sarajevu, sin je poznatog muzičara iz Brčkog Armana Morankića, piše portal sarajevskog Avaza.
13. 02. 2026. u 12:05
BOMBA, AUTOMAT I CRNA BERETKA: Hrvatski gradonačelnik se maskirao u Tompsona iz "Čavoglava" - pored njega i "Plenković" i "prvi čovek Zagreba
DANAS je u Svetoj Nedelji održan karneval Fašnik, a na pozornicu se popeo i gradonačelnik ovog mesta Dario Zurovec koji je bio obučen kao kontroverzni hrvatski pevač Marko Perković Tompson koji je poznat po svojim proustaškim stavovima i pesmama.
14. 02. 2026. u 14:35
Komentari (1)