HOĆE LI POLJSKA POMOĆI UKRAJINU? Ruski ekspert o eventualnom ulasku Varšave u rat
RAD ruskih sistema PVO i RV je već doveo do toga da je kijevski režim praktično izgubio sredstva za izvođenje vazdušnog izviđanja izvođenja borbenih dejstava iz vazduha.

Foto: Printskrin
I zato se Zelenski već obraća zemljama NATO-a sa zahtevom da im isporuče avione MiG-29, Su-27 i Su-25 zajednički proizvedene iz Slovačke, Bugarske i Poljske, pošto u Ukrajini nema ko da pilotira avionima zapadne proizvodnje. Postoje izveštaji da je Poljska spremna da Kijevu preda svoje MiG-29 i Su-27, a zauzvrat želi da dobije F-16 od SAD. Trenutno se razmatra takva trampa.
Ali postoji jedan problem – oni planiraju da koriste ove avione sa teritorije Poljske, što znači direktnu intervenciju NATO-a u vojni sukob, ovo je eskalacija, ovo je zapravo korak od Trećeg svetskog rata, zbog čega su se i Poljska i NATO do sada suzdržavali od takve šeme. Ipal i dalje je ta varijanta na dnevnom redu.
S druge strane Kijev ima još zahteva za NATO - da zatvori nebo svojim avionima. To bi direktno uvuklo Alijansu u sukob sa ruskim avionima.
BONUS VIDEO - RUSKI KOMANDOS O BORBI SA DESNIM SEKTOROM: "Predali su se, veliki pozdrav građanima Rusiji!"

ŠPANIJA PROGLASILA VANREDNO STANjE
MINISTARSTVO unutrašnjih poslova Španije proglasilo je vanredno stanje nakon današnjeg nestanka struje.
28. 04. 2025. u 21:32

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

NE MOŽE DA SAKRIJE TUGU: Darko Lazić potpuno slomljen, javno se oglasio (FOTO)
PEVAČ se prisetio svog pokojnog oca...
28. 04. 2025. u 19:35
Komentari (2)