"ZABRANA UVOZA RUSKE NAFTE BI BILA POBEDA ZA KREMLJ": Analena Berbok - "Već sutradan ne bismo mogli da se krećemo Nemačkom..."
NEMAČKA ministarka spoljnih poslova Analena Berbok obrazložila je danas odluku Berlina da ne uvodi zabranu na uvoz ruske nafte u znak odmazde za invaziju na Ukrajinu, rekavši da bi takva zabrana Nemačku gurnula u haos koji bi predstavljao pobedu, a ne pritisak za Kremlj.
Sergej Lavrov i Analena Berbok / Foto AP
- Ako bi Nemačka smatrala da bi zabrana uvoza energenata iz Rusije okončala rat, uvela bi zabranu. Međutim, mi ne mislimo da bi to okončalo rat - rekla je Berbok, prenosi Rojters.
Nemačka trećinu svog uvoza energenata obezbeđuje uvozom iz Rusije, navodi Rojters.
- Ako bismo odmah zabranili uvoz iz Rusije, već sutra više ne bismo mogli da se krećemo u Nemačkoj - rekla je Berbok u intervjuu za TV kanal dnevnika Bild.
Foto: Arhiva VN
Dodala je da, ako bi nemačke vlasti zabranile uvoz nafte iz Rusije, nastavnici i medicinske sestre ne bi mogli da dolaze na posao, a škole i bolnice bi ostale bez struje.
BONUS VIDEO:
SPEKTAKULARAN SNIMAK IZ JERMENIJE: Posebna čestitka za 8. mart - osmica prelazi u slova „Z“ i „V“
Preporučujemo
LAVROV IZNEO CILjEVE MOSKVE: Četvrta runda pregovora biti održana što je pre moguće
08. 03. 2022. u 15:18
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
EPSKI DEBAKL! Arina Sabalenka izbačena sa Rolan Garosa
NAJBOLjA teniserka planete Arina Sabalenka neće se takmičiti u završnici Rolan Garosa.
03. 06. 2026. u 15:48
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (6)