AMERIČKA SEKRETARKA ZA TRGOVINU: Sankcije kineskim kompanijama koje posluju sa Rusijom

Танјуг

08. 03. 2022. u 22:35

Kineskim kompanijama koje se suprotstave američkim sankcijama i restrikcijama ne izvoz u Rusiju mogu biti uskraćene isporuke američke opreme i softvera koji su im potrebni za proizvodnju, izjavila je danas za ''Njujork tajms'' američka sekretarka za trgovinu Đina Raimondo.

АМЕРИЧКА СЕКРЕТАРКА ЗА ТРГОВИНУ: Санкције кинеским компанијама које послују са Русијом

Foto: Depositpfotos

- SAD bi mogle da "potpuno zatvore" Semiconductor Manufacturing International Corp ili bilo koju kinesku kompaniju koja prkosi američkim sankcijama tako što nastavlja da isporučuje čipove ili drugu naprednu tehnologiju Rusiji, upozorila je Raimond, prenosi Rojters.

BONUS VIDEO: RUSKI PVO U AKCIJI: Oborena ukrajinska "Točka-U"

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte

PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.

30. 09. 2025. u 20:58

Komentari (2)

Ozonski omotač – nevidljivi štit naše planete