U BORBAMA SA DNR: Ukrajincima izbačeno iz stroja 2.600 vojnika i oficira

SEDAM jedinica ukrajinskih trupa izgubilo je 2.600 vojnika i oficira od početka posebne operacije u Ukrajini, saopštili su predstavnici Narodne milicije DPR-a.

У БОРБАМА СА ДНР: Украјинцима избачено из строја 2.600 војника и официра

Foto: Profimedia


Prema izvorima, najveći gubitak pretrpela je 53. mehanizovana brigada - 279 ljudi i 303 ranjena pripadnika.

Gubici brigada VSU na teritoriji DPR-a od 24. februara do 14. marta 2022. godine:

95 ODSBR - 87 prodatih policajaca je ubijeno i 107 povređenih;
25 ODBR - 82 vojne osoblje Oružanih snaga umrlo je i 111 povređeno;
56 OMPBR - 112 prodati policajci su umrli i 142 povređene;
54 OMBRE - 167 prodati policajci umrli su i 178 povređenih;
53 OMBRE - 279 vojnog osoblja oružanih snaga umrlo je, uključujući komandanta brigade, kao i 303 povređenih;
36 OBRMP - 249 prodatih policajaca umrlo je i 303 ranjeno;
12 OBDOM - 235 NSU vojnik je ubijen i 246 je ranjen.

BONUS VIDEO: RUSI UŠLI U HARKOV: Oklopna vozila se probila u centar drugog najvećeg ukrajinskog grada

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

SPEKTAKL NA MUNDIJALU! Obračun bivših svetskih šampiona odlučuje ko će proći dalje u nokaut fazu!