PUTIN OBELODANIO SVE! Evo šta je nuđeno Ukrajincima da bi se izbeglo krvoproliće
ZAPAD neće oprostiti Rusiji njen nezavisni kurs i pokušaje da izvrši pritisak na nju i naruši njen teritorijalni integritet, ali SAD i njeni saveznici to neće moći, rekao je ruski predsednik Vladimir Putin.

Foto: Profimedia
On je istakao da će “specijalna operacija demilitarizacije i denacifikacije Ukrajine biti sprovedena do kraja”. Putin je dodao da je njen sadašnji format jedini moguć.
– Da su ruske trupe delovale samo u Donbasu, to ne bi dovelo do otklanjanja pretnje, tamo bi bila postavljena nova linija fronta – rekao je šef ruske države.
Ruski predsednik je takođe primetio da “Zapad gura kijevske vlasti na krvoproliće snabdevanjem oružjem i plaćenicima”. Putin je dodao da je Kremlj ponudio Oružanim snagama Ukrajine da povuku jedinice iz Donbasa.
– Želim da kažem ovo prvi put: na samom početku specijalne operacije, da bi se izbeglo krvoproliće, od kijevskih vlasti je zatraženo da ne učestvuju u neprijateljstvima, već da jednostavno povuku svoje trupe iz Donbasa. Nisu hteli. Pa, ovo je njihova odluka. Neminovno će doći do realne situacije – naglasio je on.
Putin je ukazao i na metode koje koriste Oružane snage Ukrajine.
– Dana 14. marta, kao što znate, izveden je raketni napad na centar Donjecka. Bio je to krvavi teroristički napad koji je odneo živote više od 20 ljudi. A takvi napadi traju poslednjih dana – udaraju po trgovima neselektivno, sa fanatizmom i pomamom osuđenih. To je kao nacisti, koji su u poslednjim danima Trećeg rajha pokušali da povuku što više nevinih žrtava sa sobom u grob – rekao je predsednik Rusije.
On je, kako tvrdi, primetio i pokušaje Zapada da podeli rusko društvo.
Preporučujemo

ŠPANIJA PROGLASILA VANREDNO STANjE
MINISTARSTVO unutrašnjih poslova Španije proglasilo je vanredno stanje nakon današnjeg nestanka struje.
28. 04. 2025. u 21:32

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

ZVANIČNO - RAZVELA SE GAGA: Proces dug 13 meseci, PROMENILA prezime, a Toni ima novu devojku i to milionerku
PAPIRI za razvod pevačice Dragane Mirković i Tonija Bijelića su potpisani, a brakorazvodni postupak je okončan posle nešto više od godinu dana.
29. 04. 2025. u 14:20 >> 14:21
Komentari (0)