PAO AERODROM U MARIUPOLJU: Korišćen kao ozloglašeni zatvor - dospeo u ruke donjeckih snaga
AERODROM Mariupolj u potpunosti je došao pod kontrolu snaga DPR, javlja dopisnik RIA Novosti.
Foto: Printscreen
Prethodno je ovaj aerodrom korišćen kao zatvor gde su vršena mučenja od strane ukrajinskih nacionalista i ukrajinske obaveštajne službe.
Istovremeno, borbe se u centru grada nastavljaju, odjekuju eksplozije i čuju se pucnji, a glavni putevi koji vode u grad su pregrađeni barikadama.
Narodna milicija Donjecke Narodne Republike najavila je potpunu denacifikaciju 53. brigade ukrajinskih trupa na mariupoljskom pravcu, koja je pretrpela velike gubitke.
BONUS VIDEO:
UDAR JURIŠNIH DRONOVA: Napad na ukrajinske trupe i opremu
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)