BUGARSKI GENERAL NE SUMNJA U POBEDU RUSIJE: Zelenski će uskoro objaviti predaju Ukrajine
PREDSEDNIK Ukrajine Volodimir Zelenski uskoro će objaviti predaju zemlje, rekao je general Dimitar Šivikov u eteru Bugarskog nacionalnog radija
Foto: Printskrin
„Približava se trenutak kada će predsednik Ukrajine objaviti predaju… Ne sumnjam da će Ruska Federacija pobediti u ovom sukobu“, rekao je Šivikov, prenosi RIA Novosti.
Vojskovođa je istakao da Bugarska ne bi trebalo da daje oružje Ukrajini, jer bi takve akcije samo povećale eskalaciju.
On je takođe podsetio da je cilj Rusije demilitarizacija i denacifikacija Ukrajine, a ne njena okupacija ili uništavanje državnosti. Istovremeno, Šivikov je ukazao na „krajnje rusofobičnu politiku” koju ukrajinske vlasti vode od 2004. godine.
Prema njegovom mišljenju, Kijev je na takav kurs uputio „transatlantski igrač“.
BONUS VIDEO: POGLEDAJTE KAKO IZGLEDA MARIUPOL: Sablasne scene iz ptičje perspektive
Preporučujemo
OTKRIVENA TAJNA: Abramovič uz dozvolu Putina učestvovao u pregovorima Rusije i Ukrajine!
25. 03. 2022. u 16:25
ODLUKA KOJA MOŽE DA PROMENI SVE: Rusija razmatra Trampovu ponudu
RUSKO ministarstvo spoljnih poslova, zajedno sa svojim saveznicima i partnerima, razmatra predlog američkog predsednika Donalda Trampa za pridruživanje Odboru za mir, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
09. 02. 2026. u 11:26
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.
09. 02. 2026. u 11:13
NAJVIŠI ČIN MONAŠTVA U PRAVOSLAVLjU: Ko su Shi monasi?
OVO postriženje naziva se „drugim krštenjem“, postrizavani se očišćuje od svih grehova i postaje "sin svetlosti“.
08. 02. 2026. u 09:25
Komentari (7)