RUSIJA UVODI VIZE NEPRIJATELJSKIM ZEMLJAMA: Na spisku za ograničenje ulaska nalazi se i Crna Gora

Rusija je danas najavila uvođenje mera koje vode ka viznom režimu za neprijateljske zemlje, među kojima je i Crna Gora.

РУСИЈА УВОДИ ВИЗЕ НЕПРИЈАТЕЉСКИМ ЗЕМЉАМА: На списку за ограничење уласка налази се и Црна Гора

Foto: AP Photo/Pavel Golovkin

"Novi akt će uvesti niz ograničenja za ulazak na teritoriju Rusije", rekao je šef diplomatije Sergej Lavrov u govoru koji je emitovao državni TV kanal "Rusija-24".

Lavrov je rekao da se priprema predsednički ukaz o izmjenama i dopunama zakona o viznim propisima i ulasku.

"Novo ograničenje odnosiće se na građane sa ruske liste 'neprijateljskih država", rekao je Lavrov.

Za sada, na listi su Crna Gora, Norveška, Island, SAD i Kanada, države EU, Velika Britanija, Ukrajina, Švajcarska, Albanija, Andora, Lihtenštajn, Monako, San Marino, Sjeverna Makedonija, kao i Japan, Južna Koreja, Australija, Mikronezija, Novi Zeland, Singapur i Tajvan.

Već postoje ograničenja ulaska na kopnenim granicama Rusije ka Evropi, a svi letovi između zemalja EU /uključujući Norvešku i Island/ i Rusije su suspendovani.

BONUS VIDEO: NEĆEMO ZABORAVITI, NEĆEMO OPROSTITI: Poruka na ambasadi SAD-a u Moskvi

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

VELIKI USPEH AUSTRALIJE: Prošla je dalje kao druga iz grupe D, Paragvaj će strepeti za mesto u šesnaestini finala SP