MIR SVE BLIŽI? Detalji pregovora Rusije i Ukrajine - preduzeta dva važna koraka u prilog smirivanju sukoba
MEDINSKI je nakon završetka pregovora najavio da će Rusija razmotriti ukrajinske predloge, kao i da će o njima biti obavešten ruski predsednik Vladimir Putin.
Foto: Tanjug
- Rusija je sugerisala da je sastanak Putina i Zelenskog moguć istovremeno sa parafiranjem mirovnog sporazuma od strane ministara spoljnih poslova! - izjavio je Medinski nakon završetka pregovora.
- Pod uslovom brzog rada na sporazumu i pronalaženja kompromisa, prilika za sklapanje mira biće bliža - dodao je.
Rusija je dobila pismene predloge Ukrajine koji potvrđuju njenu želju za neutralnim statusom bez nuklearnog oružja.
Medinski je saopštio i da je ruska strana iznela nameru da preduzme dva koraka za deeskalaciju situacije u Ukrajini. Precizirao je da se jedan od koraka odnosi na vojni aspekt, a drugi na politički.
- Nastupili smo konstruktivno. Dobili smo predloge Ukrajine na razmatranje, njihov jasno formulisan stav o uključivanju u ugovor. Ovi predlozi će biti razmotreni u bliskoj budućnosti i o njima će se obavestiti predsednik. Takođe preduzimamo dva koraka za deeskalaciju sukoba prema Ukrajini.
Dodao je da će stav Moskve koji se odnosi na vojnu sferu objaviti zamenik ministra spoljnih poslova Aleksandar Fomin, a on sam onaj koji se odnosi na politički deo.
Nakon pregovora oglasilo se i Ministarstvo odbrane Rusije koje je objavilo da će Rusija drastično smanjiti vojnu aktivnost u okolini Kijeva i Černigova.
BONUS VIDEO:
NAKON OSLOBAĐANjA MARIUPOLjA: Policija iz Mariupolja bacila je oružje i pobegla
Preporučujemo
IMENA I PREZIMENA I KO SU: Ko je u ruskom, a ko ukrajinskom pregovaračkom timu u Istanbulu?
29. 03. 2022. u 13:23 >> 13:25
ZNAM ŠTA PUTIN ČEKA: Vučić o ratu u Ukrajini - Uplašilo me ono što je najavio Bajden
28. 03. 2022. u 23:11
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)