SRPSKI DRŽAVLJANIN BIO U OBORENOM HELIKOPTERU U KONGU: Poginuo visoki ruski zvaničnik
VISOKI ruski zvaničnik poginuo je u helikopteru Misije UN, oborenom danas na istoku Konga u kojem je bilo još sedam osoba, među kojima i jedan srpski državljanin, javlja TAS S.

Foto Tanjug
- Potpukovnik Aleksej Mizura, poginuo je na dužnosti u Misiji UN - rekao je portparol Ambasade Rusije u DR Kongu za rusku agenciju dodavši da je on bio i jedini ruski državljanin u helikopteru.
TAS S prenosi pozivajući se na kancelariju generalnog sekretara UN da je zajedno sa ruskim oficirom u helikopteru bio i jedan državljanin Srbije i šest Pakistanaca.
Misija Organizacije UN za stabilizaciju u Kongu (MONUSCO) saopštila je ranije danas da je izgubila komunikaciju sa jednim od svojih helikoptera na istoku zemlje, gde su u toku sukobi između vladinih snaga i pobunjenika iz Pokreta 23. mart (M23).
Kako je prethodno saopštila vojska Konga, helikopter koji je pripadao mirovnoj misiji UN u Kongu oborili su pobunjenici na istoku te zemlje.
U helikopteru je bilo najmanje osam osoba, saopštila je vojska, preneo je Rojters.
BONUS VIDEO:
BAZA PUKA AZOVA KOD MARIUPOLjA: Nacisti bili smešteni u odmaralištima Urzuf i Jurjevka
Uskoro opširnije
Preporučujemo

SNIMAK IZ MARIUPOLjA: Nacisti "Azova" pucali na ruski tenk T-72 (VIDEO)
29. 03. 2022. u 17:42

NAKON OSLOBAĐANjA: Policija iz Mariupolja bacila je oružje i pobegla (VIDEO)
29. 03. 2022. u 13:58

RASPOREĐENO 110.000 VOJNIKA, RUSI KREĆU U ZAVRŠNI UDAR NA POKROVSK: "Sa time bi mogli zauzeti srednje veliku evropsku državu"
RUSIJA ne pokazuje znakove povlačenja u ratu protiv Ukrajine. Naprotiv, Moskva je pojačala dalekometne udare na ukrajinske gradove i napade duž cele linije fronta. Vojni stručnjaci ističu da je ruska strana usvojila nove taktike, oslanjajući se na masovnu upotrebu dronova i malih diverzantskih jedinica, piše The New York Times.
10. 08. 2025. u 20:18

EVO KO JE TROSTRUKI UBICA IZ GNjILANA: Bio u društvu sa Kurtijem, Osmanijevom i Haradinajem
TRI osobe su ubijene, a nekoliko je ranjeno u pucnjavi koja se dogodila danas u Gnjilanu, dok je osumnjičeni napadač u bekstvu, prenela je Koha. Bolnica u Gnjilanu saopštila je da je na licu mesta konstatovana jedna smrt, a da su dve osobe prebačene u Urgentni centar bez znakova života.
10. 08. 2025. u 18:11

Ovako izgleda kuća Milana Borjana koja je demolirana: Lopov odneo i snimač video nadzora (FOTO)
"HVALA policiji grada Beograda na brzoj reakciji i sjajnom odnosu prema poslu."
11. 08. 2025. u 09:52
Komentari (0)