AMBASADOR UKRAJINE PRŠEŠAO CRVENU LINIJU DIPLOMATIJE: Kritikovao nemačkog predsednika - Zabrinjava bliskost Štajnmajera sa Rusijom
AMBASADOR Ukrajine u Nemačkoj Andrij Melnik kritikovao je nemačkog predsednika Frank-Valtera Štajnmajera, optuživši ga “za veoma zabrinjavajuću političku bliskost sa Rusijom”.
Foto: EPA
-Za Štajnmajera je bio o ostao odnos sa Rusijom nešto značajno, čak i sveto, nebitno od toga šta se dešava. Takođe, ni agresija nema nikakve veze, rekao je Melnik za dnevnik „Tagešspigel“.
On je dodao da Štajnmajer očigledno deli viđenje ruskog predsednika Vladimira Putina da Ukrajinci nisu nikakav subjekt.
Prema njegovim rečima Nemačka ima previše sopstvenih interesa u vezi sa Rusijom, a kao primer naveo je zavisnost od gasa, nafte i uglja.
Za to je, kako kaže, krivo agitovanje Štajnmajera kao šef kabineta kancelara, a kasnije i ministra spoljnih poslova.
Melnik dodaje da je Štajnmajer decenijama stvarao mrežu kontakata sa Rusijom, u koju je umreženo mnogo ljudi koji i u sadašnjoj vladi imaju glavnu reč.
S tim u vezi je posebno pomenuo spoljnopolitičkog savetnika kancelara Olafa Šolca, Jensa Pletnera, i državnog sekretara u Ministarstvu spoljnih poslova Andreasa Mihaelisa.
Kritikovao je Štajnmajera i zbog toga što je bojkotovao koncert solidarnosti sa Ukrajinom.
BONUS VIDEO - RUSKI KOMANDOS O BORBI SA DESNIM SEKTOROM: "Predali su se, veliki pozdrav građanima Rusiji!"
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: Vojska DNR se probila odbranu Azova u železari Azovstalj; Razotkrivena laž o zločinima u Buči (VIDEO)
03. 04. 2022. u 07:20 >> 02:37
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (5)