MERKELOVA O ULASKU UKRAJINE U NATO: Odluka da se Kijev ne primi u Alijansu 2008. bila ispravna

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

04. 04. 2022. u 21:12

BIVŠA nemačka kancelarka Angela Merkel smatra da je odluka da se Ukrajina ne primi u NATO 2008. godine bila ispravna.

МЕРКЕЛОВА О УЛАСКУ УКРАЈИНЕ У НАТО: Одлука да се Кијев не прими у Алијансу 2008. била исправна

Foto AP

-Bivša kancelarka, dr Angela Merkel poštuje odluke u vezi sa samitom NATO-a 2008. u Bukureštu, izjavila je Merkelina portparolka za agenciju DPA.

Prema odluci samita, NATO je pozdravio težnju Ukrajine i Gruzije da pristupe Alijansi i podržao kandidature ovih zemalja za pridruživanje Akcionom planu za pripremu za članstvo u NATO-u.

Kako je rekla portparolka, Merkelova se „drži svojih odluka vezanih za samit NATO-a 2008. u Bukureštu“.

Tada NATO, u vezi sa stavom Nemačke i Francuske, Ukrajini nije dostavio akcioni plan za pripremu za članstvo u Alijansi.

(sputniksrbija)

BONUS VIDEO - VOJSKA DNR ČISTI MARIUPOLj: Pripadnici "Azov-a" digli u vazduh Dramsko pozorište

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
PLJESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.

14. 10. 2025. u 13:06

Komentari (0)

SUPER AKCIJA, OPREMITE DOM I UŠTEDITE I PREKO 40%