VLASTI ŠANGAJA PRIZNALE: Bilo je propusta u postupanju u epidemiji
ZAMENIK gradonačelnika Šangaja Zong Ming priznao je propuste vlasti u postupanju sa epidemijom kovid-19, u trenutku kada je prijavljeno rekordnih 23. 600 novih slučajeva, a SAD preporučile pomoćnom osoblju i njihovim porodicama da napuste konzulat u ovom gradu.
Foto: AP
Od novoprijavljenih slučajeva u Šangaju danas je 1.015 registrovano kao simptomatsko, dok su 22.609 bili asimptomatski, prenosi Rojters.
Zamenik gradonačelnika Ming pohvalio je danas podršku stanovništva i rad zaposlenih na prvoj liniji, uprkos javnoj kritici strogih vladinih ograničenja, ali je rekao i da je potrebno da se poboljša rukovođenje ovom zdravstvenom krizom.
- I mi primećujemo probleme koji su nastali i izneti u javnost. Dosadašnji naš rad nije bio dovoljan, još uvek postoji veliki jaz u odnosu na očekivanja. Daćemo sve od sebe da se poboljšamo - rekao je Zong na današnjoj konferenciji.
U Šangaju, gde je 26 miliona ljudi u izolaciji, stanovnici su nastavili da se žale na nestašicu hrane zbog nedostatka kurira i neizvesnosti o tome kada bi zatvaranje moglo da prestane, navodi Rojters.
Vlada je saopštila da će danas sprovesti još testiranja i da će ublažiti neke ograničenja kretanja.
Neki stanovnici stambenih naselja u kojima nije bilo novih slučajeva, saopštili su da su ih lokalni komiteti obavestili da mogu da napuste svoje domove i da prošetaju svojim naseljima.
Gu Jun, direktor gradske komisije za trgovinu, priznao je probleme u distribuciji zaliha hrane i rekao da distributivni centri, supermarketi i apoteke treba da nastave da rade onlajn što je više moguće.
Zvaničnik se takođe osvrnuo na izveštaje o pacijentima koji su se oporavili od kovid 19, ali im lokalni komiteti nisu dozvolili da se vrate u svoje domove , naglašavajući da nema dokaza o bilo kakvom riziku od onih koji su otpušteni iz karantina za obolele.
U petak, američki Stejt department saopštio je u preporukama za putovanja da dozvoljava osoblju koje nije priooritetno i njihovim porodicama da napuste konzulat u Šangaju zbog porasta broja slučajeva i uticaja vladinih mera.
Takođe se savetuje građanima SAD da preispitaju putovanje u Kinu „zbog proizvoljnog sprovođenja lokalnih zakona i kovid-19 mera“, navodi Rojters.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"NE ŽELIM PREGOVORE" Tramp brutalno zapretio: Napadi na Iran biće nastavljeni dok ne pristanu
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da će američki vazdušni udari na Iran biti nastavljeni i narednih dana, uz upozorenje da će biti sve intenzivniji ukoliko Teheran ne pristane na sporazum, dodajući da trenutno ne želi pregovore sa Iranom.
15. 07. 2026. u 20:30
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)