DRAMA IZNAD PARIZA: Otkazale komande "Er Fransovom" avionu - Pilot je rekao "Stani, stani", a zatim je usledila tišina! (VIDEO )
SAMO su brze reakcije pilota "Er Fransa" spasile putnike "boinga 777" na letu AF011 prilikom sletanja na aerodrom "Šarl de Gol" kod Pariza.
Foto: Printksrin JUtjub/ Roberto Hernández H
Francuski stručnjaci istražuju šta se tačno pre dva dana desilo sa kontrolama na avionu što je nateralo pilote da na visini od oko 500 metara odustanu od sletanja nakon sedmočasovnog leta od Njujorka do Pariza.
U međuvremenu, portal Er lajv objavio je audio-snimak razgovora kontrole leta i pilota. Sve deluje da teče po planu do 40. sekunde snimka kada se čuje zabrinjavajući uzdah pilota i reči: "Stani, stani".
Još strašnije od toga su sekunde tišine koje prolaze između narednih javljanja.
Posle nekog vremena pilot govori kontroli leta da avion nije reagovao na zadate komande.
Srećom, piloti su uspeli da pronađu način da uspostave kontrolu i drugo sletanje je prošlo bez ikakvih problema.
Iz podataka o pravcu leta može se videti da je let AF011 odjednom tokom prilaza aerodromu "Šarl de Gol" napravio oštar zaokret nalevo. Stručnjaci francuske službe za bezbednost leta pokrenuli su istragu incidenta.
(RTS)
Preporučujemo
PUTIN O ISPORUCI "TOMAHAVKA": Ako Ukrajina napadne oružjem dugog dometa, odgovor će biti zapanjujući
AKO Ukrajina pokrene napade oružjem dugog dometa na Rusiju, odgovor će biti zapanjujući, izjavio je danas ruski predsednik Vladimir Putin.
23. 10. 2025. u 17:59
STIŽE ZIMA KAKVA SE VIĐA JEDNOM U STO GODINA? Meteorolozi odgovorili na spekulacije o "zimi veka"
NEMAČKI portali su preplavljeni informacijama o ekstremnoj zimi, ulicama prekrivenim snegom i ekstremnim vremenskim uslovima koji prete zemlji.
23. 10. 2025. u 17:38
SPAVA PORED VC ŠOLjE BEZ POKLOPCA Haos u zatvoru gde je Sarkozi, viču mu: "Osvetićemo Gadafija!" Poseban tretman za bivšeg predsednika
"SVI zatvorenici prave buku, viču, lupaju po zidovima..."
22. 10. 2025. u 15:32
Komentari (0)