PAPA FRANJA: Mi smo rasisti, a rat je svuda
PAPA Franja ocenio je danas da je rasizam u pozadini činjenice da mnoge zemlje izražavaju veću dobrodošlicu izbeglicama iz ratom pogođene Ukrajine, nego onima iz drugih delova sveta.
Foto: Profimedia
Govoreći za italijansku televiziju RAI, papa je rekao da su najslabiji uvek najviše patili u ratovima.
-Izbeglice su podeljene. Prva klasa, druga klasa, po boji kože, dolaze li iz razvijene zemlje ili nerazvijene. Mi smo rasisti. I to je loše, rekao je papa Franja.
Papa će večeras predvoditi put krsta u Koloseumu, u Rimu, prvi put od 2019, koji će biti obeležen porukom mira, za prestanak rata u Ukrajini, prenela je Hina.
-U ovom trenutku u Evropi ovaj rat nas jako pogađa. Ali pogledajmo malo dalje. Svet je u ratu, svet je u ratu! Sirija, Jemen, zatim se setimo proteranih Rohindža, bez domovine. Rat je svuda, rekao je on.
Papa Franja je govoreći o postojanju "kainskog ratnog plana", naveo da razume čelnike koji kupuju oružje, da ih ne opravdava, ali da ih razume, jer moramo da se branimo.
-Živimo s tim demonskim planom (koji kaže) da se međusobno ubijamo zbog želje za vlašću, želje za sigurnošću, želje za tolikim stvarima, istakao je on.
BONUS VIDEO: AKCIJA KOD MARINIKE: Ruska artiljerija udara po ukrajinskim položajima
Preporučujemo
SUSRET ZBOG UKRAJINE: Papa Franja i patrijarh moskovski Kiril u junu u Jerusalimu?
11. 04. 2022. u 23:21
PUTIN PISAO VUČIĆU: Poželeo mu zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić primio je danas čestitku predsednika Ruske Federacije Vladimira Putina povodom Dana državnosti Republike Srbije, u kojoj mu je ruski lider poželeo zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
13. 02. 2026. u 12:40
STRADALI MLADIĆ SIN POZNATOG MUZIČARA: Novi detalji nesreće u Sarajevu
ERDOAN Morankić (23), koji je stradao u tramvajskoj nesreći u Sarajevu, sin je poznatog muzičara iz Brčkog Armana Morankića, piše portal sarajevskog Avaza.
13. 02. 2026. u 12:05
Danju spasavao živote u bolnici, noću se pretvarao u MONSTRUMA: Jeziva istina otkrivena godinama kasnije
POLICIJA veruje da je Kris Revak, koji je izvršio samoubistvo nakon što je optužen za ubistvo, možda bio serijski ubica. Njegov život i dela krili su mračnu stranu koja je šokirala istražitelje.
15. 02. 2026. u 09:19
Komentari (1)