HAOS U JERUSALIMU, IZRAELCI UPALI U AL AKSU: Palestinci brane džamiju, preti novi talas nasilja (FOTO/VIDEO)
IZRAELSKA policija upala je rano jutros u kompleks džamije Al-Aksa, dva dana nakon velikog sukoba sa Palestincima.
Foto: AP Photo/Mahmoud Illean
Izbačeni su Palestinci koji su se nalazili na širokom platou ispred džamije, a desetine ih je ostalo unutar zgrade, uzvikujući "Bog je najveći", prenosi AP.
Muslimanski vernici su i ovoga puta nagomilali kamenje i postavili barijere u očekivanju nasilja, a nakon toga je došlo do kratkih sukoba sa izraelskom policijom. Palestinski lekari su naveli da je 10 ljudi ranjeno.
Kako se navodi u saopštenju, policija je intervenisala da bi Jevrejima omogućila da neometano posete sveto mesto, koje oni nazivaju "Hramovna gora", a posvećena je tome da zaštiti verske slobode vernika svih religija.
Ovo mesto je treće najsvetije mesto muslimana i najsvetije za Jevreje i odavno je žarište izraelsko-palestinskog nasilja, navodi američka agencija.
BONUS GALERIJA: Rusko vazduhoplovstvo
BONUS VIDEO: LETELE KAMENICE - Sukob palestinskih demonstranata sa izraelskim snagama
Preporučujemo
PROBLEM ZA MAKRONA: Objavljeno novo istraživanje pred drugi krug izbora u Francuskoj
17. 04. 2022. u 14:45
(UŽIVO) RAT U UKRAJINI: Ruski oficir - "NATO je spremao vojsku Ukrajine za napad na Rusiju"
17. 04. 2022. u 07:20 >> 14:36
PREMINUO SLAVNI GLUMAC: Vest potvrdila državna agencija, bio je miljenik mnogih generacija
GLUMAC Homajun Eršadi preminuo je u 78. godini nakon borbe sa rakom.
12. 11. 2025. u 16:25
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
PERSONA NON GRATA: "Tijana, šta će Tompson na tvom koncertu?"
"Pa, nikad se ne zna..."
12. 11. 2025. u 11:04
Komentari (1)