NAPAD IZ SVEMIRA JE NAJOZBILJNIJA OPASNOST: Rogozin upozorava na opaku američku letelicu - to je potpuno nova kategorija

AMERIČKA orbitalna letelica Boing X-37 može da nosi izviđačko oruđe ili oružje za masovno uništenje, izjavio je danas generalni direktor Roskosmosa Dmitrij Rogozin.

НАПАД ИЗ СВЕМИРА ЈЕ НАЈОЗБИЉНИЈА ОПАСНОСТ: Рогозин упозорава на опаку америчку летелицу - то је потпуно нова категорија

Foto: Jutjub/Boeing/RTV Pink Official

- Ovo je nova kategorija nosača oružja masovnog uništenja, a napadi iz svemira predstavljaju najozbiljniju opasnost - tvrdi Rogozin u intervju za TV kanal Rosija 24, pominjući američku letelicu koja se vraća iz svemira, prenosi TASS.

On je dodao da ruska strana nema nikakve pouzdane informacije iz Sjedinjenih Američkih Država o nameni i tehničkim mogućnostima ove letelice, navodi ruska agencija.

BONUS GALERIJA: Černobilj - nekad i sad

BONUS VIDEO: UKRAJINCI NAPUSTILI POLOŽAJE - Pogledajte šta je ostalo za njima

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (2)

VIŠE OD MEDALJE: Olimpijski duh koji inspiriše generacije