SNIMAK HAPŠENJA NEONACISTA U RUSIJI: Grupa "Nacionalsocijalizam-Bela moć" pripremala atentat po nalogu ukrajinske službe (VIDEO)
FEDERALNA služba bezbednosti (FSB) Rusije objavila je snimak sa snimkom privođenja neonacista koji su po nalogu SBU planirali ubistvo novinara Vladimira Solovjova, prenosi RIA Novosti.
Na snimku, koji traje više od 7 minuta, vidi se hapšenje neonacista po stanovima, a govori se i o pripremi zločina.
Snimak možete pogledati ako kliknete na video:
FSB je u ponedeljak saopštio da je uhapsila grupu članova neonacističke terorističke organizacije „Nacionalsocijalizam/Bela moć“, koji su činili državljani Rusije koji su planirali ubistvo Solovjova po nalogu Službe bezbednosti Ukrajine.
Pripadnici kriminalne grupe dali su priznanja o pripremanju ubistva, nakon čega su planirali da se sakriju u inostranstvu.
Prilikom pretresa pronađeni su improvizovana eksplozivna naprava, osam Molotovljevih koktela, šest pištolja, lovačka puška, granata RGD-5, više od hiljadu metaka raznog kalibra, droga, lažni ukrajinski pasoši sa fotografijama. članova grupe, nacionalistička literatura i pribor.
BONUS VIDEO: UNIFORME, OPREMA, STRANA ORUŽJA I TELA NACIONALISTA: Ovo je ostalo od Oružanih snaga Ukrajine
Preporučujemo
FSB SPREČILA TERORISTIČKI NAPAD: Uhapšen pripadnik Islamske države u Stavropolju
25. 04. 2022. u 10:23
PUTIN: Situacija u Kurskoj oblasti veoma teška
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin je tokom sastanka sa vršiocem dužnosti guvernera Kurske oblasti Aleksandrom Hištajnom izjavio da je situacija u regionu veoma teška.
05. 02. 2025. u 17:31
BRITANSKI EKSPERT: Imamo posla sa diletantom – Zelenski ne može da podnese da je kraj
ŠEF ukrajinskog režima Vladimir Zelenski podsvesno ne može da prihvati temu povlačenja ukrajinskih snaga u zoni borbenih dejstava, izjavio je britanski vojni analitičar Aleksandar Merkuris
30. 01. 2025. u 07:58
(UZNEMIRUJUĆ SNIMAK) Dečak (15) hteo da opljačka penzionera (70) - ovaj ga ubio pištoljem, pa dokrajčio još jednim metkom
DOK je pokušavao da otvori vrata automobila, starac je izvadio revolver i upucao mladića iz blizine, a potom ga je "overio".
03. 02. 2025. u 16:43
Komentari (0)