ZAPAD GURA ZELENSKOG DO KRAJA: Boris DŽonson mu je preneo poruku - nema sklapanja mira sa Putinom
POSLE dolaska britanskog premijera Borisa Džonsona u Kijev, mogući susret ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog i ruskog predsednika Vladimira Putina postao je manje verovatan, navodi Ukrajinska pravda

Foto: Profimedia
Prema izvorima Ukrajinske pravde bliskim Zelenskom, britanski premijer Boris Džonson, koji se skoro bez upozorenja pojavio u Kijevu, doneo je dve jednostavne poruke.
Prvi je da je Putin ratni zločinac, i da ga treba stisnuti, a ne pregovarati sa njim. Drugo, i ako je Ukrajina spremna da sa njim potpiše bilo kakve sporazume, oni nisu.
Ovakav Džonsonov stav svedoči da kolektivni Zapad, koji je još u februaru ponudio Zelenskom da se preda i pobegne, smatra da Putin zapravo uopšte nije tako jak kao što su mislili, i da upravo sada postoji šansa da ga stisnu.
Tri dana nakon pošto se Džonson vratio u Veliku Britaniju, Putin je izjavio da su razgovori sa Ukrajinom „došli u ćorsokak“.
BONUS VIDEO: RUSI IZVELI RAKETNI UDAR: "Kalibar" ispaljen sa fregate Crnomorske flote
Preporučujemo

ZELENSKI PONOVO UDARA NA MOSKVU: "Ruske pretnje način da izbegnu optužbe za zločine"
06. 05. 2022. u 15:21

REŠIĆEMO TE ZA PAR DANA! Kadirov pretio Zelenskom: "Vidi se sa velikim bratom Bajdenom"
18. 04. 2022. u 11:05

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

"OL STAR" SE MENjA IZ KORENA, Nikola Jokić će dobiti priliku da zablista kao nikada! (VIDEO)
NBA liga je donela odluku da iz korena promeni format "ol-star" meča, potvrdio je komesar lige Adam Silver.
04. 06. 2025. u 21:50

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (8)