OBOREN UKRAJINSKI SU-27: Konašenkov - "Dve rakete višecevnog raketnog sistema Smerč presretnute u oblasti Izjuma"
RUSKA jedinica protivvazdušne odbrane oborila je ukrajinski borbeni avion Su-27, izjavio je portparol Ministarstva odbrane general-major Igor Konašenkov.
Foto: Shutterstock/Ilustracija
- Ruski PVO sistemi oborili su avion Su-27 ukrajinskog ratnog vazduhoplovstva u rejonu naselja Platonovka, Luganska Narodna Republika. Pored toga, uništeno je sedam ukrajinskih bespilotnih letelica iznad naselja Lipci, Harkovska oblast, Sladkoe, Zemljanka, Donjecka Narodna Republika, Tretjakovka, Varvarovka, Luganska Narodna Republika i u oblasti Zmijskog ostrva - rekao je on, prenose RIA Novosti.
Pored toga, dve rakete višecevnog raketnog sistema Smerč presretnute su u oblasti Izjuma.
Foto: Printskrin
Takođe, Oružane snage su visokopreciznim projektilima pogodile 31 područje koncentracije neprijateljskog ljudstva i vojne tehnike i skladište municije kod Popasne, rekao je Konašenkov.
Avijacija Vazdušno-kosmičkih snaga Rusije likvidirala je tri skladišta municije kod Kuzminovke, Zvanovke i Severska u Donjeckoj Narodnoj Republici, kao i sedam uporišta četa i 16 područja koncentracije ljudstva i vojne tehnike, ukupno 27 objekata. Kao rezultat udara, uništeno je do 310 ljudi, 27 komada naoružanja i vojne opreme, kao i ukrajinski protivvazdušni raketni sistem Osa-AKM u regionu Seversk.
Ruske raketne trupe su pogodile 22 komandna mesta, 207 uporišta, područja koncentracije ljudstva i vojne tehnike, kao i tri skladišta municije.
Ukupno, od početka specijalne vojne operacije, 152 aviona, 112 helikoptera, 749 bespilotnih letelica, 291 sistem PVO, 2.867 tenkova i drugih oklopnih borbenih vozila, 331 MLRS, 1.345 artiljerijskih oruđa i minobacača, kao i 2. uništene su jedinice specijalnih vojnih vozila.
BONUS VIDEO:
KUKASTI KRSTOVI I UKRAJINSKE ZASTAVE: Oskrnavljeno groblje u Holandiji
Preporučujemo
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Neće više nastupati: Zdravko Čolić odbio koncerte, ovo je razlog
KAO razlog Zdravko Čolić je naveo umor, ali i unapred dogovorene porodične obaveze.
21. 04. 2026. u 10:37
Komentari (0)