UKRAJINCI PRIZNALI TEŠKE GUBITKE: Za dan 425 izbačenih vojnika iz stroja, 10 tenkova, 3 aviona, 2 helikoptera, jedan brod

П. З. С. /телеграм rybar

08. 05. 2022. u 09:41

SPECIJALNA vojna operacija Rusije u Ukrajini počela je 24. februara. U toku su žestoke borbe u Donbasu. Predsednik Vladimir Putin nazvao je njen cilj „zaštitom ljudi koji su već osam godina bili izloženi maltretiranju i genocidu od strane kijevskog režima“.

УКРАЈИНЦИ ПРИЗНАЛИ ТЕШКЕ ГУБИТКЕ: За дан 425 избачених војника из строја, 10 тенкова, 3 авиона, 2 хеликоптера, један брод

Foto AP


Oružane snage Ukrajine su tokom dana izgubile 425 ubijenih, ranjenih i zarobljenih. Ukupni gubici poginulih, ranjenih i zarobljenih u Oružanim snagama Ukrajine, NGU i Državnoj graničnoj službi su preko 52.000 ljudi.

Izgubljeno je 10 tenkova, 22 oklopna vozila, 25 poljskih artiljerijskih i minobacačkih topova, 1 MLRS, 31 vozilo i specijalna oprema, 3 aviona, 3 helikoptera, 11 bespilotnih letelica i 1 čamac.

BONUS VIDEO: AKCIJA KOD MARINIKE: Ruska artiljerija udara po ukrajinskim položajima

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALJE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.

09. 02. 2026. u 11:13

Komentari (0)

NISI SAMA: Emotivna priča o ozdravljenju zatvorila januarski repertoar u teatru humanosti