NEMAČKI ŠAMAR UKRAJINI: Nema prečice za članstvo u EU
NEMAČKA ministarka spoljnih poslova Analena Berbok izjavila je danas da bi Ukrajina u nekom momentu trebalo da postane punopravna članica Evropske unije, ali je naglasila da ne mogu postojati prečice do članstva.
Foto: Profimedia/Ilustracija
Berbokova je tokom posete Ukrajini rekla i da će Nemačka svesti uvoz ruske energije na nulu i da će "to zauvek ostati tako", prenosi Rojters.
Berbokova je, kako je prethodno objavio AP, obećala da će međunarodna zajednica pozvati na odgovornost one koji su počinili ubistva civila u ukrajinskom gradu Buči.
Šefica nemačke diplomatije doputovala je ranije danas u Ukrajinu i ona je najviši zvaničnik nemačke vlade koji je posetio tu zemlju od početka ruske intervencije 24. februara.
Preporučujemo
"SRPSKA SE TRUBA S KOSOVA ČUJE" ZA POBEDNIKA MATEJU: Oboren rekord na Gazivodama - Stotine mladića i devojaka plivalo za Časni krst (VIDEO)
PLIVANjE za Časni krst održano je tradicionalno na jezeru Gazivode. Ovogodišnji pobednik je Mateja Kasalović.
19. 01. 2026. u 13:55
KALINKA JE IMALA 14 GODINA KAD JE BRUTALNO UBIJENA: Otac 30 godina istraživao zločin, svi ga smatrali ludim - prava istina je šokirala svet!
ANDRE Bamberski je penzioner, a tri decenije života je posvetio razotkrivanju smrti svoje ćerke.
19. 01. 2026. u 13:58
MIRA ADANjA POLAK PRODALA SVU IMOVINU Nije ostalo ništa: "Sve što je moglo da se proda, prodala sam..."
PRIVATNOST nikada nije delila sa širokim auditorijumom...
20. 01. 2026. u 09:05
Komentari (0)