ULAZAK U NATO POD USLOVIMA: Šta Turska zapravo hoće od Švedske i Finske?
TURSKA nije zatvorila vrata ulasku Švedske i Finske u NATO, ali želi pregovore sa tim nordijskim zemljama i suzbijanje onoga što smatra terorističkim aktivnostima, posebno u Stokholmu, poručio je danas portparol predsednika Turske Ibrahim Kalin.
Foto: Piksabej
- Mi nismo zatvorili vrata, ali zapravo pokrećemo ovo pitanje kao pitanje od značaja za nacionalnu bezbednost Turske - rekao je u intervjuu za Rojters Kalin, glavni Erdoganov spoljnopolitički savetnik.
Turski predsednik je iznenadio članice NATO i dve nordijske zemlje koje traže prijem u Severnoatlantski savez rekavši juče da nije moguće da Turska podrži proširenje alijanse jer su Finska i Švedska "zemlje domaćini mnogim teroristickim organizacijama".
Bilo kojoj zemlji koja želi da se pridruži Severnoatlantskom savezu potrebna je jednoglasna podrška svih članica NATO.
BONUS VIDEO:
POGLEDAJTE SNIMKE RUSKOG MINISTARSTVA ODBRANE: Helikopteri u akciji u Ukrajini
Preporučujemo
HRVATSKA SVOJE KORENE TRAŽI U NAJDUBLjEM MRAKU: Kontroverzni praznik u susedstvu - "Stepinčevo" između verskog kulta i političkog tereta
JOŠ se nije stišala bura oko ustaškog pira na dočeku rukometaša, obeleženog Tompsonovim pesmama koje glorifikuju NDH, a iz Zagreba stižu nove provokacije koje bude aveti prošlosti.
11. 02. 2026. u 20:13
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.
09. 02. 2026. u 11:13
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)