NOVI VIRUS U FRANCUSKOJ: Prvi sumnjiv slučaj majmunskih boginja
PRVI sumnjivi slučaj zaraze virusom majmunskih boginja na teritoriji Francuske otkriven je u regionu Pariz Il d Frans, saopštilo je danas francusko Ministarstvo zdravlja.

Foto AP
Majmunske boginje su virus koji izaziva simptome groznice i osip, preneo je Rojters.
Obično je blag, iako postoje dva glavna soja: soj Kongo, koji je teži sa mortalitetom do 10 procenata i Zapadnoafrički soj, koji ima stopu smrtnosti oko jedan odsto.
Preporučujemo

BRITANSKI TAJMS OPTUŽUJE FRANCUZE: Zašto Putin još ima prijatelje u Francuskoj?
19. 05. 2022. u 08:46

EKSPRESAN ODGOVOR MOSKVE: Rusija proteruje više desetina francuskih diplomata
18. 05. 2022. u 13:37

"POJEDOH SE ŽIV, IZLUDE ME TO" Vučić o otvaranju auto-puta do Požege: To su već foliranja i glupiranja, krajnji rok do ponedeljka
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić govorio je iz Čačka o otvaranju auto-puta do Požege.
03. 07. 2025. u 11:49

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi
JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.
01. 07. 2025. u 11:45

TO JE GLAVNI IZVOR PRIHODA: Evo čega Toni nije hteo da se odrekne nakon razvoda od Dragane
DRAGANA je ostala vlasnica televizije i dvorca u Beču.
03. 07. 2025. u 08:04
Komentari (0)