ŠOJGU IZNEO STRAŠNE TVRDNJE: "Postoji realna pretnja da Ukrajina napravi nuklearno oružje"

Новости онлине

24. 05. 2022. u 12:47

POSTOJI realna pretnja da će Ukrajina napraviti nuklearno oružje i vozila za njihovu isporuku, rekao je ministar odbrane Rusije Sergej Šojgu.

ШОЈГУ ИЗНЕО СТРАШНЕ ТВРДЊЕ: Постоји реална претња да Украјина направи нуклеарно оружје

Foto: Profimedia/Ilustracija

On je takođe rekao da je Zapad ignorisao predloge Rusije o "neširenju NATO-a" i da je bezbednosna situacija u istočnoj Evropi značajno loša.

Šojgu je dodao da Rusija "usporava tempo" specijalne operacije u Ukrajini zbog evakuacije stanovništva.

- Da bi civili napustili okružena naselja, najavljuju se povremeni režimi zatišja i stvaraju se humanitarni koridori. Naravno, to usporava tempo ofanzive, ali to se radi namerno kako bi se izbegle žrtve - rekao je on.

On je naglasio da oružane snage Rusije, za razliku od Ukrajine, ne napadaju civilnu infrastrukturu gde mogu da se nalaze civili.

Ruski ministar odbrane je rekao i da Zapad ne samo što negira neonacizam u Ukrajini, već i sa velikim počastima ugošćavaju predstavnike nacističkih jedinica koje su umešane u krvave zločine.

Šojgu je dodao da će Rusija "nastaviti specijalnu operaciju u Ukrajini, uprkos pritisku i podršci Zapada Kijevu".

- Uprkos velikoj pomoći Zapada kijevskom režimu i pritisku koji trpimo zbog sankcija, nastavićemo specijalnu vojnu operaciju dok svi ciljevi ne budu ispunjeni - rekao je on.

Prema njegovim rečima, Zapad hitno organizuje snabdevanje smrtonosnog oružja, strahujući od poraza ukrajinskih trupa.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
PLJESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.

14. 10. 2025. u 13:06

Komentari (2)

ZDRAVA HRANA SVAKOG DANA U JOŠ 106 OSNOVNIH ŠKOLA: Počeo treći ciklus edukativnog školskog programa za četvrtake