STAV ZELENSKOG DOVEO DO SUKOBA U UKRAJINI Bivši japanski premijer Šinzo Abe optužio ukrajinskog predsednika
STAV ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog o članstvu u NATO-u i odbijanju da se reši sukob u Donbasu doveli su do početka ruske specijalne operacije. Ovo je izjavio bivši premijer Japana Šinzo Abe, prenosi ruski sajt "Ura.ru".
Foto: Arhiva "Novosti"
- Verovatno su neprijateljstva mogla da se izbegnu da je ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski bio primoran da obeća da njegova zemlja neće ući u NATO, ili da je bio primoran da dodeli visok stepen autonomije dvema enklavama (DNR i LNR) na istok zemlje - prenosi reči Abea izdanje "Ekonomista", javlja "Ura.ru".
Foto: Printskrin/ura.news
Prema rečima bivšeg japanskog premijera, američki predsednik Džo Bajden bi mogao da utiče na Zelenskog.
- Ali Zelenski bi, naravno, odbio - zaključio je političar.
Ruska specijalna vojna operacija u Ukrajini
Rusija je 24. februara pokrenula specijalnu operaciju u Ukrajini. Prema rečima ruskog predsednika Vladimira Putina, njeni glavni ciljevi su denacifikacija i demilitarizacija Ukrajine, kao i zaštita republika Donbasa od genocida kijevskog režima. Osim toga, NATO i SAD nisu dale Ruskoj Federaciji garancije da se alijansa neće širiti na istok. NATO je odbio da ispoštuje sporazum o razoružanju sa Rusijom, a Ukrajina je najavila razvoj nuklearnog naoružanja.
BONUS VIDEO:
VOJSKA DNR U "AZOVSTALjU": Pogledajte izbliza ruševine čeličane i tajne podzemne prostorije
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)