NE SMEJU DA PROVOCIRAJU RUSKU ODMAZDU: Bajden saopštio da Vašington neće Kijevu slati sisteme dugog dometa
SJEDINjENE Američke Države neće slati Ukrajini raketne sisteme koji mogu da dosegnu Rusiju, izjavio je danas američki predsednik Džozef Bajden.

Foto: Profimedia
Kako navodi agencija Rojters, ovaj komentar je usledio nakon izveštaja da se Bajdenova administracija sprema da pošalje napredne raketne sisteme dugog dometa u Kijev.
Bi-Bi-Si je u izveštaju naveo da se čini da je američka vlada blizu slanja raketnog sistema dugog dometa (MLRS) u Ukrajinu.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski i drugi zvaničnici u Kijevu pozvali su na isporuku MLRS-a za suprotstavljanje ruskom bombardovanju u istočnom regionu Donbasa.
Kijevske snage već koriste haubice M777 isporučene iz SAD, koje imaju domet od oko 25 kilometara, a raketni sistem MLRS bi omogućio ukrajinskim snagama da dosegne mnogo udaljenije ciljeve.
M270 MLRS baterija može da ispali niz municija, a najnaprednija je u stanju da pogodi ciljeve udaljene do 300 kilometara.
Međutim, može da ispaljuje i rakete kraćeg dometa sa dometom od oko 70 kilometara, navodi Bi-Bi-Si.
BONUS VIDEO: POGLEDAJTE: Dejstvo ruske vojske na frontu kod Izjuma

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

"PACOVI POBEGLI" Kako je Pavković govorio posle hapšenja u Sablji: "Najstrašniji je zatvor u otadžbini! Vojska sa atentatom na Vuka nema ništa"
NEKADAŠNjI načelnik Generalštaba Vojske Jugoslavije general Nebojša Pavković preminuo je danas u Beogradu, u 79. godini.
20. 10. 2025. u 18:59
Komentari (2)