MOSKVA CENI STAV KINE Lavrov: "Naše energetsko partnerstvo je dobilo strateški karakter"
MOSKVA ceni objektivan stav Kine o Ukrajini, izjavio je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov, prenose RIA Novosti.

foto: Russian Foreign Ministry Press Service via AP
- Izuzetno cenimo uravnotežen, nepristrasan stav kineskih prijatelja o situaciji u Ukrajini i oko nje. Osećamo podršku Pekinga u održavanju principijelnih ruskih pristupa formiranju bezbednosne arhitekture u Evropi - rekao je ministar tokom konferencije „Rusija i Kina: saradnja u novoj eri.”
On je dodao da je energetska saradnja Rusije i Kine dobila strateški karakter.
- Rusija i Kina sistematski sprovode sve odobrene programe saradnje. Energetsko partnerstvo je dobilo strateški karakter. Realizuju se veliki projekti u oblasti industrije, poljoprivrede i transporta - rekao je Lavrov tokom video-poruke na 7. međunarodnoj konferenciji „Rusija i Kina: saradnja u novoj eri”.
Lavrov o ruskoj specijalnoj operaciji u Ukrajini
Šef ruske diplomatije Sergej Lavrov je pre par dana rekao da je „oslobođenje Donbasa bezuslovni prioritet u toku ruske specijalne operacije u Ukrajini”.
- Oslobođenje Donjecke i Luganske oblasti, koje je Ruska Federacija priznala kao nezavisne države, apsolutni je prioritet - rekao je Lavrov sinoć u intervjuu francuskom TV kanalu TF1.
Dodao je da stanovnici ostalih teritorija Ukrajine na kojima se vode borbe „treba da odlučuju o svojoj budućnosti”, prenose RIA Novosti.
BONUS VIDEO:
POGLEDAJTE DEJSTVO RUSKE AVIJACIJE: Napad na utvrđene položaje ukrajinske vojske
Preporučujemo

LAVROV O RUSKOJ SPECIJALNOJ OPERACIJI: Oslobođenje Donbasa bezuslovni prioritet
30. 05. 2022. u 07:35

UMRO SRPSKI PEVAČ: Proslavio se u poznatom takmičenju
DANAS je preminuo pevač Branislav Banda, čuveni poštar iz takmičenja „Nikad nije kasno“.
21. 05. 2025. u 16:24

INCIDENT U DRUGOM KRUGU IZBORA U RUMUNIJI: Policija izvela predsedničkog kandidata sa biračkog mesta (VIDEO)
RUMUNSKI predsednički kandidat i lider nacionalističke stranke Alijansa za ujedinjenje Rumuna Đorđe Simion i favorit na prošlogodišnjim poništenim izborima, Kalin Đorđesku, policija je izvela sa biračkog mesta u Mogošoaji (predgrađu Bukurešta).
18. 05. 2025. u 09:54

HRVAT NA UDARU ZBOG IZJAVA: "Ukrajincima si dao otrovnu tortu, treba da te je sramota"
NA INTERNETU ne prestaju komentari na račun Marka Bošnjaka, a sve zbog njegovih izjava posle Evrovizije, na kojoj je pevač ove godine predstavljao Hrvatsku. Ranije su se na X-u pojavile optužbe da je vređao druge takmičare i da je tvrdio da Ukrajina ne treba da se takmiči na Evroviziji. Marko se ubrzo oglasio na Instagramu i sve objasnio.
21. 05. 2025. u 08:48
Komentari (0)