SPECIJALNI VOJNI FOND: Bundestag odobrio 100 milijardi evra vredan plan vlade
NEMAČKI Bundestag danas je odobrio plan vlade vredan 100 milijardi evra za modernizovanje vojske, a sve u vidu odgovora koji je kancelar Olaf Šolc najavio povodom ruskog napada na Ukrajinu, javlja Rojters.
Foto: Tanjug/AP
Za osnivanje specijanog vojnog fonda glasalo je 567 poslanika, a bio je dovoljan 491 glas. Protiv je glasalo 96 poslanika, a 20 je bilo uzdržano, preneli su nemački mediji.
Danas posle podne poslanici su odobrili nacrt zakona. Za predloženi zakon glasala su 593 poslanika, dok ih je 80 bilo protiv, a sedam je bilo udržano.
Da bi se usvojio specijalan fond potrebno je da glasanje prođe i gornji dom parlamenta, a za usvajanje je potrebna dvotrećinska većina.
BONUS VIDEO - POGLEDAJTE SNIMAK RUSKOG NAPADA NA STRANE "LEGIONARE": Iskander sravnio sa zemljom kasarnu
Preporučujemo
KIJEV PRIZNAO RUSKO NAPREDOVANjE: Trupe RF se grupišu na prilazu Slavjansku
03. 06. 2022. u 20:53
PAKAO NA NEBU IZNAD HERSONA: Odjeknule tri eksplozije, pa je S-300 zaparao nebo
03. 06. 2022. u 22:28
PUTIN O ISPORUCI "TOMAHAVKA": Ako Ukrajina napadne oružjem dugog dometa, odgovor će biti zapanjujući
AKO Ukrajina pokrene napade oružjem dugog dometa na Rusiju, odgovor će biti zapanjujući, izjavio je danas ruski predsednik Vladimir Putin.
23. 10. 2025. u 17:59
STIŽE ZIMA KAKVA SE VIĐA JEDNOM U STO GODINA? Meteorolozi odgovorili na spekulacije o "zimi veka"
NEMAČKI portali su preplavljeni informacijama o ekstremnoj zimi, ulicama prekrivenim snegom i ekstremnim vremenskim uslovima koji prete zemlji.
23. 10. 2025. u 17:38
SPAVA PORED VC ŠOLjE BEZ POKLOPCA Haos u zatvoru gde je Sarkozi, viču mu: "Osvetićemo Gadafija!" Poseban tretman za bivšeg predsednika
"SVI zatvorenici prave buku, viču, lupaju po zidovima..."
22. 10. 2025. u 15:32
Komentari (0)