GDE SU SADA ZAPADNI MEDIJI? Poljanski komentarisao granatiranje porodilišta u Donjecku
PRVI zamenik stalnog predstavnika Ruske Federacije pri Ujedinjenim nacijama Dmitrij Poljanski ogorčen je zbog izostanka reakcije zapadnih medija na granatiranje zgrade porodilišta u Donjecku.

Foto: Jutjub/RussiaUN/Profimedia/Ilustracija
- Gde je reakcija zapadnih medija? Bi-Bi-Si, Rojters, Frans pres i drugi koji su vikali o udaru na porodilište u Marijupolju, u kojem su ukrajinski nacionalisti opremili svoje vatrene položaje? Ukrajina namerno udara po civilima. Hoćemo li uopšte čuti reč osude? - napisao je Poljanski na Tviteru, komentarišući izveštaje o granatiranju porodilišta.
Predstavništvo DNR u Zajedničkom centru za kontrolu i koordinaciju prekida vatre prijavilo je u ponedeljake brojna granatiranja gradova i naselja u DNR iz višecevnih bacača raketa i artiljerije različitog kalibra, uključujući granatiranje Donjecka bez presedana po snazi i trajanju.
Jedna od granata je pogodila lokalno porodilište i tamo je izbio požar.
Porodilje su evakuisane u podrum, lekari nastavljaju da pružaju pomoć, javio je dopisnik RIA Novosti.
Podsećamo, 24. februara je Rusija pokrenula "specijalnu vojnu operaciju demilitarizacije i denacifikacije Ukrajine".
Vladimir Putin je rekao da je njen cilj "zaštita ljudi koji su već osam godina bili izloženi genocidu od strane kijevskog režima".
BONUS VIDEO:
RUSKI BM-30 U AKCIJI: Pogledajte dejstvo teškog višecevnog bacača raketa
Preporučujemo

(UŽIVO) RAT U UKRAJINI: Pogođeno porodilište u Donjecku; Katastrofalna situacija u Mariupolju
13. 06. 2022. u 07:22 >> 21:44

PORODICE U ŠOKU NAKON ŠTO SU OTVORILE KOVČEGE SA TELIMA: Nove bizarnosti nakon pada aviona u Indiji
SIN žene koja je poginula u padu aviona kompanije Air India izjavio je za Bi-Bi-Si da su u kovčegu s telom njegove majke pronađeni i „drugi ostaci“.
23. 07. 2025. u 16:49

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

VELIKE DEVOJKE: Federerove ćerke više nisu male - lepe bliznakinje, vidite na koga liče (FOTO)
PORED njih dve, Rodžer Federer je otac dvojice dečaka - Lea i Lenija.
22. 07. 2025. u 17:19
Komentari (0)