MASK DOBIO BLIZANCE SA DIREKTORKOM SVOJE KOMPANIJE: Sada ima devetoro dece
ILON Mask je prošle godine dobio blizance sa Šivon Zilis, direktorkom njegove kompanije za veštačku inteligenciju Neuralink, pokazuju novi sudski dokumenti, prenosi Gardijan.
Foto AP
Mask, koji se otvoreno zalagao za povećanje nataliteta, sada ima devetoro dece, navodi britanski list.
U aprilu su Mask (51) i Zilis (36) podneli zahtev za promenu imena blizanaca, kako bi "imali prezime svog oca i sadržali prezime majke kao deo srednjeg imena", što je u maju odobrio sudija u Ostinu u Teksasu.
Blizanci su rođeni nedeljama pre nego što su Mask i Kler Baučer, muzičarka koja nastupa kao Grajms, dobili drugo dete preko surogata u decembru, izvestio je Biznis Insajder.
Zilis je rođena u Kanadi, a diplomirala je ekonomiju i filozofiju 2008. na Jejlu, gde je bila i golman u ženskom hokejaškom timu.
Radila je u IBM-u, a kasnije u Blumberg Beta, fondu rizičnog kapitala.
Smatra se zvezdom u usponu u svetu veštačke inteligencije i uvrštena je na Forbsovu listu 30 ispod 30 godina.
Mask je najbogatija osoba na svetu, sa procenjenim bogatstvom od oko 220 milijardi dolara.
Ove godine je najavio planove za kupovinu Tvitera za 44 milijarde dolara, iako je dogovor odložen zbog onoga što je izvršni direktor Tesle opisao kao nekoliko nerešenih stvari, navodi Gardijan.
Preporučujemo
NEZAPAMĆENA TRAGEDIJA: Ajkula usmrtila studenta iz Čačka - jedini koga je u Budvi ubila morska neman
05. 07. 2022. u 11:05 >> 08:57
"SVEOPŠTI RAT" Stiglo veliko upozorenje Americi
VISOKI iranski zvaničnik upozorio je da će svaki napad na njegovu zemlju biti smatran „sveopštim ratom“ dok se američka udarna grupa nosača aviona približava regionu.
24. 01. 2026. u 09:31
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)