DETALJI DRAME KOD HALKIDIKIJA: Ivan se na pučini za loptu držao 19 sati, potraga za njegovim drugom u moru još traje
SPASIOCI u Grčkoj rano jutros nastavili su potragu za mladićem iz Severne Makedonije, koji je nestao u moru kod Halkidikija. Prethodno su iz vode izvučena dva njegova drugara.

Foto: Printskrin GR TIMES
Drama je počela u subotu kada su trojica prijatelja nakon žurke odlučila da uđu u vodu na opasnom delu obale u trenutku kada su struje bile veoma jake. Ubrzo su sva trojica odvučena daleko od obale, a Ivan (30) je ostao živ jer se gotovo 19 sati držao za loptu dok ga je more nosilo na pučinu.
Ivan je juče izvučen iz vode, kao i njegov drug, ali potraga za trećim momkom još traje.
Gradonačelnika Kasandre Anastasija Halkija rekla je da je Ivan preživeo pukom srećom.
- On je prebačen u bolnicu. Dehidrirao je, ali je u dobrom stanju, a samo je činjenica da je dobar plivač spasla njegov život. Naravno, i lopta za koju se držao odigrala je veliku ulogu. Zahvaljujući toj lopti je ostao na površini. Isto tako, bio je miran, nije se opirao struji i pustio je da ga ona nosi na pučinu - rekla je gradonačelnica.
(Telegraf)
Preporučujemo

AJKULA SNIMLjENA U VELŠKOM LETOVALIŠTU: Džinovski morski pas plivao u plitkoj vodi
08. 07. 2022. u 14:21

NIJE BILO U PRENOSU: Vidite tuču usred finala Vimbldona - evo šta se zapravo desilo! Prvi put u istoriji (FOTO)
10. 07. 2022. u 17:46 >> 18:24

MINI ŠORTS - POGLED NA DUGE NOGE: Zgodna najmlađa premijerka na rok koncertu (FOTO)
10. 07. 2022. u 21:15 >> 08:54

"POJEDOH SE ŽIV, IZLUDE ME TO" Vučić o otvaranju auto-puta do Požege: To su već foliranja i glupiranja, krajnji rok do ponedeljka
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić govorio je iz Čačka o otvaranju auto-puta do Požege.
03. 07. 2025. u 11:49

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi
JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.
01. 07. 2025. u 11:45

ISPOVEST RADNICE: "Kad biste ovo znali, nikad ne biste kročili na kruzer"
DRUŠTVENIM mrežama kruže viralni snimci u kojima osoba koja se predstavlja kao radnica na kruzeru deli detalje iz života na brodu. U jednom takvom videu podelila je niz fotki u kojima tvrdi da otkriva tajne života na kruzeru i tako šokirala mnoge.
05. 07. 2025. u 11:33
Komentari (1)