NEMAČKA SE SPREMA ZA NAJGORI SCENARIO: Gradovi već analiziraju mere u slučaju katastrofe
SADA niko sa sigurnošću ne može da kaže da li će se Nemačka zimi suočiti sa nestašicom gasa, ali mnogi gradovi i opštine se već pripremaju za najgori scenario, piše Špigl.
Foto: Profimedia
Prema rečima Verene Gepert, vršioca dužnosti predsednika Kongresa nemačkih gradova, štednja energije je sada zadatak celog društva.
Gepert je napomenula da gradske vlasti sada traže načine za uštedu energije. Konkretno, govorimo o delimičnom slabljenju uličnog osvetljenja, isključivanju tople vode na javnim mestima, kao i smanjenju temperature u klima uređajima i bazenima.
Ona je obećala da će u slučaju prekida isporuke gasa prioritet u zaštiti imati privatna domaćinstva.
Mađarska uvela vanrednu situaciju
Mađarska je uvela vanrednu situaciju u oblasti energetike, saopštio je savetnik premijera Gergelj Guljaš.
- Poslednjih dana je postalo jasno da najverovatnije neće biti dovoljno gasa u periodu grejne sezone jesen-zima - izjavio je Guljaš.
BONUS VIDEO: KAKO DELUJE TOS-1A - Snimak lansiranja projektila sa višecevnog bacača
Preporučujemo
TESLINA SAHRANA: Prijatelji mu ispunili dve poslednje želje (VIDEO)
13. 07. 2022. u 08:30
TRAMP ZAPRETIO UKRAJINI I EU: Nema ništa od oružja ako se vaši evropski saveznici ne pridruže deblokadi Ormuskog moreuza
AMERIČKI predsednik Donald Tramp zapretio je da će SAD prekinuti da snabdevaju oružjem Ukrajinu ukoliko evropski saveznici odbiju da se pridruže "koaliciji voljnih" za deblokadu Ormuskog moreuza, javlja danas Fajnenšel tajms, pozivajući se na izvore.
01. 04. 2026. u 22:03
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (2)