CEO SVET ČEKA UTORAK: Putin sprema "diplomatski šamar" Bajdenu
POSETA ruskog predsednika Vladimira Putina Teheranu 19. jula mogla bi da se pretvori u „diplomatski šamar“ za američkog predsednika Džoa Bajdena, piše Dejli signal.

Foto: Profimedia
Dan ranije američki lider je otišao na turneju po Bliskom istoku.
- Putin bi put u Iran mogao smatrati šansom da nadmudri Bajdena i zaobiđe ga. On može da uzvrati Sjedinjenim Državama za vojnu podršku Ukrajini jačanjem ruskih vojnih veza sa Iranom - objasnio je Filips.
Autor članka je naglasio da će na samitu u Teheranu biti prisutne „žrtve“ američkih sankcija.
Podsećamo, Putin će sledeće nedelje u Teheranu razgovarati s liderima Irana i Turske u nastojanju da ojača vojnu i ekonomsku podršku naspram zapadnih sankcija i vojne pomoći koju Zapad pruža Kijevu.
Preporučujemo

ZAŠTO JE PUTIN SMENIO ROGOZINA? U svetu spekulišu o razlozima, sada se oglasio Kremlj
15. 07. 2022. u 19:37

USKORO KRAJ SUKOBA? Ruski zvaničnik govorio o završetku rata sa Ukrajinom
15. 07. 2022. u 07:51

"SPREMA SE OFANZIVA" Britanci izneli predviđanja sledećih ciljeva Rusa u Ukrajini
15. 07. 2022. u 09:13 >> 09:18

PORODICE U ŠOKU NAKON ŠTO SU OTVORILE KOVČEGE SA TELIMA: Nove bizarnosti nakon pada aviona u Indiji
SIN žene koja je poginula u padu aviona kompanije Air India izjavio je za Bi-Bi-Si da su u kovčegu s telom njegove majke pronađeni i „drugi ostaci“.
23. 07. 2025. u 16:49

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

NAUČNICI U STRAHU - RIZIK OD NESTANKA: Ada Bojana i Bokokotorski zaliv u opasnosti - more nikada nije bilo takvo
NIVO Jadranskog mora će, prema projekcijama, do kraja veka porasti 35 centimetara (cm), što će ugroziti obalska područja, posebno područje Ade Bojane i delove Bokokotorskog zaliva, navodi se u prošlogodišnjem Nacrtu Nacionalnog plana Crne Gore za prilagođavanje na klimatske promene.
25. 07. 2025. u 08:55
Komentari (1)